Yapı Kataloğu Üyeleriyle Buluştu

mimarizm.com / 14 Kasım 2014


Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından yayınlanan ve yapı malzeme sektörünün en büyük başvuru kaynağı olan Yapı Kataloğu'nun dijital platformu yapikatalogu.com'un yeni tasarımı kullanıcılara tanıtıldı. Yeni tasarım kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor.


Yapı Kataloğu'nun yeniliklerini YEM Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü Banu Uçak, katılımcılara tanıttı. Uçak, Yapı Kataloğu'nu anlatarak başladığı konuşmasında, Yapı Kataloğu'nun Türk yapı sektörü açısından önemine değindi. Uçak,"Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenli olarak yayınlanan Yapı Kataloğu, ürün ve hizmet konusunda yapı sektörünün başvuru kaynağı" dedi.

Yapı Kataloğu'nun teknoloji çağının ihtiyaçları doğrultusunda zamanla daha yenilikçi platformlara geçiş yaptığını kaydeden Uçak, Yapı Kataloğu'nun basılı katalog, e-katalog, web sitesi ve mobil uygulamalar olmak üzere 4 platformda var olduğunu belirtti. Uçak bu platformlardan ilki olan basılı kataloğu şöyle anlattı: "2007 öncesi 5 ciltli ve ilan içerikli olarak yayımlanan Yapı Kataloğu, 2007 sonrası ürünlerin kategorize edildiği daha detaylı tanıtıldığı tek ciltli yapıya geçti. Yapı Kataloğu Istanbul Yapı Fuarı ile eşzamanlı yayımlanmakta ve 10.000 adet basılmakta. Basılan Yapı Kataloğu'nun büyük bir bölümü tarafımızdan profesyonel kitleye bedelsiz olarak gönderilmekte."

E-kataloğun, basılı kataloğun dijital bir versiyonu olduğunu vurgulayan Uçak, kataloğa websitesinden yer alan bir linkle ulaşıldığını söyledi.

Yapıkatalogu.com'un, Yapı Kataloğu'na ulaşmada bir diğer platform olduğunu bildiren Uçak, "yapıkatalogu.com, aylık 80.000 ve 300.000 kullanıcısı ile yapı sektörünün en çok ziyaret edilen arama rehberidir. Eylül 2014'de yeni tasarımı ve SEO uyumlu altyapısı ile yayına geçti" dedi.

Yapı Kataloğu'nun mobil uygulamalarından da bahseden Uçak, bu uygulamaların iphone-ipad ve android işletim sistemli cihazlar üzerinde çalışmakta olduğunu belirtti. Uçak, "Ürün ve hizmetlere tek tıkla istenilen yerden ulaşma olanağı veriyor. Yapı Kataloğu'nun ücretsiz iPhone ve iPad uygulaması iTunes , Android uygulaması ise Android Market üzerinden kolayca indiriliyor" şeklinde konuştu.

Yapı Kataloğu'nu kullananların profillerinden bahseden Uçak, Yapı Kataloğu'nu yapı sektörünün içinde olan profesyonellerin, öğrencilerin, malzeme arayan firmaların ve nihai tüketicilerin kullandığını söyledi.

Uçak, Yapıkatalogu.com'da yer alan yenilikleri ise şöyle sıraladı: "SEO uyumlu Website Altyapısı, Yeni Kod Sistemi ile hızlı erişim, Referanslar, Uygulama/Tanıtım Videolar, Yeşil Ürünler, Model Bilgisi, Satış Noktaları/Bayi, Google Map Entegrasyonu, Fabrika Gezileri, Sektörel Fuarlar Takvimi, Kampanya Duyuruları".

Uçak, firmalar açısından Yapı Kataloğu'nda yer almanın önemine değindi. Uçak, Yapı Kataloğu ile 2000'i aşkın firmanın iletişim bilgilerine, ürünlerine, uygulama detaylarına 365 gün ulaşmanın mümkün olduğuna vurgu yaparak, yenilenen web sitesinde kullanıcıların tek form ile diğer firmalardan bilgi talebinde bulunabileceklerini söyledi. Uçak, katılımcı firmanın web sitesinde herhangi bir problem olduğunda, firmanın Yapı Kataloğu'ndaki sayfasını kullanabileceğinin altını çizdi. Her ay 150.000 kişiye gönderilen e-bülten ile ürünlerin etkin hedef kitlenin beğenisine sunulduğunu kaydeden Uçak, yapıkataloğu.com'da yenilenen video bölümü ile firmanın ürününün uygulamasını görüntülü bir şekilde anlattığını ifade etti.

Uçak, yapıkatalogu.com'da yenilenen kampanya duyuruları bölümü ile, firmaların kullanıcılarına özel kampanyalarını duyurma fırsatı verdiğini söyledi.

Sitede bulunan sektörel fuar takvimi ile firmaların hem kendi katıldıları hem de sektörü ilgilendiren diğer fuarlar ile ilgili bilgi sahibi olduklarını ifade eden Uçak, yapıkatalogu.com'a eklenen fabrika gezileri bölümü ile de firmaların kendi üretim süreçleri ile ilgili detaylı bilgi aktarabildiklerini kaydetti. Uçak, web sitesinde yer alan yeşil ürünler bölümünde yeşil-çevreci ürünler arayanların kolaylıkla aradıklarını bulabileceklerini belirtti.

Uçak, yapikatalogu.com'a eklenen satış noktaları/bayi ve google map entegrasyonu'nun, ürüne doğrudan ulaşımı kolaylaştıracak bir araç olduğuna vurgu yaparak, sitede yer alan model bilgisi ile de kullanıcının aynı kategorideki farklı ürünlerin listesini görebileceğini söyledi.

Uçak, siteye yeni eklenen referanslar bölümü ile de marka projelerde yer alan firmaların buradan aldıkları referansı kullanıcılara gösterebildiğini kaydetti.

Banu Uçak'ın sunumunun ardından, Yapı Kataloğu lansmanında en uzun süreli katılım sağlayan ve en çok aranan firmalara "Yapı Kataloğu Özel Ödülü" verildi.

Yapı Kataloğu Özel Ödülüne FİXA Yapı Kimyasalları, Mood Dekorasyon, Integro Flooring ve Mesa Mesken Sanayi layık görüldü. Firmalara ödüllerini vermek için FİXA Yapı Kimyasalları Pazarlama İletişimi Müdürü Nesrin Alpak, Mood Dekorasyon Halkla İlişkiler Yönetmeni Aysun Selimoğlu, Integro Flooring Firma Sahibi Sinan Akgün sahneye davet edildi. Firmalara ödülleri ise Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Burçak Pak Yılmaz ile Yayın Grup Yönetmeni Gülçin İpek verdi.

Yapı Kataloğu lansmanı, ödül töreninin ardından Hediye Güven'in canlı müzik performansı ile devam etti.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :