'VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'ne Başvurular Başladı

mimarizm.com / 06 Nisan 2011
Türk Serbest Mimarlar Derneği (Türk SMD) ve VitrA, çağdaş mimarlık alanında uzun soluklu bir işbirliğine imza attı. Kuruluşlar; bu alanda bellek oluşturulmasına katkıda bulunmayı, konuyu sektörün ve kamuoyunun gündemine taşımayı, farkındalık yaratarak düşünmeye sevk etmeyi amaçlıyor. Çağdaş mimarlık projelerinin kitap halinde derlenerek kalıcı hale getirileceği VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi çalışmaları kapsamında 2011 yılında yayınlanacak ilk kitapta, ticari yapılar ele alınacak.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi kitabında, Türkiye'deki mimarların yurtiçi ve yurtdışı projelerinin yanı sıra, yabancı mimarların Türk ortaklarla Türkiye'de hayata geçirdiği projelere de yer verilecek. Mimarlar Odası üyesi mimarlar, inşaatı 2000 - 2010 yılları arasında tamamlanmış AVM, ofis binası, iş merkezi, fuar, mağaza vb ticari yapı projeleriyle başvuruda bulunabilecek. Türk SMD veya VitrA'ya yapılacak başvurular, 20 Mayıs 2011 tarihinde tamamlanacak. Kitapta, iki kurum tarafından görevlendirilen danışma grubunun oybirliğiyle seçeceği projeler yer alırken, başvuran tüm çalışmalar ise internetten geniş kitlelerle paylaşılacak.

Türk SMD ve VitrA işbirliği kapsamında, çağdaş mimarlık alanında bugüne kadar tartışılmayan konuları masaya yatırmak ve tüm paydaşları mimari üretim hakkında düşünmeye teşvik etmek amacıyla, sergi ve panel gibi etkinlikler de düzenlenecek.

Projeye katılım talebini iletmek ve proje dokümanlarına yönelik format bilgisi edinmek için başvuru adresleri şöyle:
   
Türk Serbest Mimarlar Derneği  

Ufuk Duruman  
Çobanyıldızı Sokak No:5/A-3, Çankaya - Ankara  
T: (0312) 468 66 38  
F: (0312) 427 75 20  

VitrA

Müge Ayşe Velioğlu
Büyükdere Cad. Ali Kaya Sokak No:5 Levent - İstanbul
T: (0212) 350 87 31
F: (0212) 353 13 95
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :