VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi, Turizm ve Rekrasyon Yapıları ile Devam Ediyor

mimarizm.com / 24 Nisan 2012

Turizm ve rekreasyon yapılarını ele alacak ikinci kitaba başvurular başladı.VitrA
ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin (TSMD), çağdaş mimarlıkta bellek oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla başlattığı VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi projesinin ikinci kitabında, turizm ve rekreasyon yapıları ele alınacak. 2000 yılından bu yana hayata geçirilen turizme yönelik yapılardan bir seçki sunacak kitapta yer almak isteyenler,  31 Mayıs 2012 tarihine kadar ilgili e-posta adresine mesaj göndererek başvuruda bulunabilecek.

Kitapta, Türkiye'deki mimarların yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarının yanı sıra, yabancı mimarların Türkiye'de hayata geçirdiği projelere de yer verilecek. Mimarlar Odası üyesi mimarlar; 2000 yılından sonra inşa edilen otel, tatil köyü, pansiyon, restoran, kafe, bar, misafirhane, eğlence merkezi, sosyal tesis, kamp, yol üstü tesisleri gibi turizme yönelik yapı projeleriyle başvurabilecek. Kitapta, VitrA ve TSMD'nin görevlendireceği Seçici Kurul'un belirleyeceği projelere yer verilirken, başvuran tüm çalışmalar internet üzerinden geniş kitlelerle paylaşılacak .

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi, çağdaş mimarlığı gündeme taşıyarak farkındalık yaratmayı ve tüm paydaşları mimari üretim hakkında düşünmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Proje, kitabın yanı sıra sergi ve panellerle zenginleştiriliyor.


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :