VÇMD Kitapları 'Eğitim Yapıları' ile Devam Ediyor

mimarizm.com / 02 Mayıs 2013Farklı yapı türlerini eksen alarak, Türkiye çağdaş mimarlık ortamını belgelemeyi, tartışmayı ve yeni çalışmalar için zemin oluşturmayı hedefleyen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi 'nin üçüncü kitabında, eğitim yapıları ele alınacak.

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) işbirliğinde hayata geçirilen proje kapsamında hazırlanacak kitap, 2000 yılından sonra inşa edilen okul öncesi eğitim yapılarından kampüslere, teknoparklardan Ar-Ge merkezlerine kadar, eğitimle doğrudan ilişkili tüm yapıları kapsayacak.

Kitapta, Türkiye'deki mimarların yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarının yanı sıra, yabancı mimarların Türkiye'de hayata geçirdiği projelere de yer verilecek. Banu Binat, Müge Cengizkan ve Haydar Karabey'den oluşan seçici kurulun belirleyeceği projeler kitaplaştırılırken, başvuran tüm çalışmalar internet üzerinden geniş kitlelerle paylaşılacak.

Kitapta yer almak isteyenler, 20 Mayıs 2013 tarihine kadar iletisim@vitracagdasmimarlikdizisi.com adresine e-posta yoluyla başvurabilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :