'Salone del Mobile'den Mimarlık Soslu Moda Manzaraları

E. Seda KAYIM / 21 Nisan 2011


Milano'nun yüksek prestijli uluslararası tasarım haftası "Salone Internazionale del Mobile", 12 – 17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Amanda Levete'den Phillipe Strack'a, VitrA'dan Alessi'ye tasarım dünyasının önemli isim ve markalarının son dönem üretimlerini ağırlayan fuar, tasarımsal disiplinler arası "derişimi" de artırdı. Ünlü İtalyan moda evleri Marni, Trussardi ve Dolce & Gabbana da, Milano Moda Haftası ile yetinemeyip soluğu Milano Tasarım Haftası'nda alanlardandı.Milano'nun Kamusal Hatıralarından Marni Desenlerine

Modanın Tasarım Haftası çıkarmalarından ilki, Marni'den geldi. Milano, via della Spiga adresli merkez mağazasının kapılarını –bitap düşmüş alışveriş-kolikler yerine- soluklanmak isteyen tasarım düşkünleri ve Milano ziyaretçilerine açan Marni, etkinliğin şerefine iç avlusunu "yeşil bir oturma odası"na dönüştürdü.

"Milano'nun meşhur kamusal parklarının ve özel bahçelerinin atmosferini canlandırmaya çalışan" geçici avlu düzenlemesi, geri dönüşümlü PVC bantlarından imal edilmiş masa ve sandalyeler ile şifahi otların ekildiği –bir Marni klasiği- puantiyeli bez saksıları barındırıyordu. Mekanın cephelerini ise, sinema sanatçısı Sara Rossi'nin kelebekler, ferah sular ve çiçek açan ağaçların imgelerini birleştiren bir video-performans sarıyordu."Milano hatıralarına ait" olarak nitelendirilen bu bitkiler, Salone del Mobile'nin ardından şehirdeki devlet okullarına ve kamusal peyzaj alanlarına bağışlanıyor olacak.


Trussardi ve Dolce&Gabbana'nın moda haftası faaliyetlerine göz atmak için lütfen ilerleyiniz.   >>>>>>

İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :