Konya Stadyumu'nda Sona Yaklaşılıyor

mimarizm.com / 24 Haziran 2014


UEFA kriterlerine uygun olarak Bahadır Kul Mimarlık (BKA) tarafından tasarlanan 38 bin kişilik Konya Stadyumu inşaatında sona yaklaşılıyor.


2014-2015 futbol sezonunda Konyaspor'un maçların ve uluslararası müsabakalar burada oynanabilecek. Sekiz ay gibi kısa bir sürede tamamlanması beklenen stadyum, çelik ve membran örtüler ile tasarlanan kabuğuyla dünyadaki çağdaş stadyumlar arasındaki yerini alacak.

Konya Stadyumu 90 bini kapalı olmak üzere 400 bin metrekarelik alanda, 38 bin seyirci kapasiteli olarak faaliyet gösterecek. Tamamı kapalı tribünlerden oluşacak stadyumda zeminden ısıtmalı futbol sahası, ısıtmalı koltuklar, localar, alışveriş merkezleri, restoranlar, amatör spor kulüplerine tahsis edilecek antrenman alanları, ofisler, 84 turnike ve 22 asansör bulunacağı bildirildi.

Konya'nın spordaki amatör branşlarına ve Konyaspor'a önemli katkıda bulunacağını düşünülen yeni stadyum, 38 bin kişilik seyirci kapasitesi ve donatı alanlarıyla aynı zamanda gelir getiren bir spor altyapısı olacak.

Bahadır Kul Mimarlık tarafından tasarlanan stadyumun kabuğunda, iç taraftaki mekanlarla birlikte düşünülerek ekolojik proje yapma gereksiniminden ortaya çıkan, doğayı temizleyen membranlar kullanıldı. Takımın renkleriyle tasarlanan kabuk, yarı geçirgen üçgenleriyle mekanın havalanmasını sağlayacak.İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :