Ali Sami Yen Arazisinin Yeni Sakini; 'Torun Center'

mimarizm.com / 10 Nisan 2013

Torunlar GYO, Ali Sami Yen arsası üzerinde hayata geçirdiği ofis ve rezidanstan oluşan projesinin adını açıkladı. 'Torun Center' ismiyle satışa çıkan proje, "önündeki yeşil alanı ile İstanbullulara modern bir kent meydanı kazandırma" iddiasında...


Emre Arolat
tarafından, konut, ofis ve ticari alanların yer alacağı meydanı ile bir karma kullanım projesi olarak tasarlanan Torun Center, zemin altındaki servis alanlarıyla birlikte yaklaşık 241 bin metrekare kapalı alana sahip üç bloktan oluşuyor.

Projede yer alan üç bloğun tüm cepheleri, dördüncü katlardan itibaren İstanbul Boğazı'ndan başlayarak, Marmara Denizi, eski İstanbul ve Haliç'e kadar uzanan kentin farklı panoramik manzaralarını katlara taşıyor.

Projenin peyzaj alanı, 19 bin metrekare dış mekan ve 6 bin metrekare iç mekân olmak üzere toplam 25.000 metrekare olarak planlandı. Dış mekân peyzaj alanının ise 10 bin metrekaresi projenin önünde yer alan kent meydanına ayrıldı.

Ofis ve rezidans olmak üzere üç bloğun yer aldığı projede; 160 metre yüksekliğindeki iki konut kulesi toplam 42 kattan, ofis kulesi ise 36 kattan oluşuyor. Toplam 241 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projede 69 bin metrekare konut ve 87 bin metrekare ofis ve ticari alan bulunuyor.

Kulelerin alt platformunda konumlandırılan bahçe ofisler 2 katlı olarak sunuluyor. Rezidanslar ise 1+1'den 4+1'e kadar 100 ile 425 metrekare arasında değişiyor.

Sonraki sayfada:
Düzayak 'bahçe ofisler' ile yeni kuşak ofis kullanı tetiklenecek >>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :