Karoları Kadın Bedeninde Canlandıran 'CORRIDOR'

mimarizm.com / Amber EROYAN / 09 Ekim 2013

Ayşe Deniz Yeğin, YKM Agenda için hazırladığı özel koleksiyonu Istanbul Fashion Week kapsamında moda dünyasına tanıttı. CORRIDOR adlı yeni koleksiyonunda, eski ve yeniyi bir arada kullanma fikrinden yola çıkan tasarımcı, 60'lı yıllara kadar kullanılan koridor karolarına kadın bedeninde yeniden hayat verdi.Kuruçeşme Arena'da gerçekleşen Mercedes Benz Istanbul Fashion Week (MBFWI) kapsamında 8 Ekim Salı günü sektörün ve modaseverlerin beğenisine sunulan koleksiyonun styling'ini Hafize Çeliktürk üstlendi.

Ayşe Deniz Yeğin, CORRIDOR adını verdiği İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunu oluştururken, eski ve yeniyi bir arada kullanma fikrinden yola çıktı. 1960'lı yıllara kadar kullanılan koridor karoları, AYSEDENİZYEĞİN imzası taşıyan koleksiyonla günümüzde kadın bedeninde yeniden hayat buluyor.

Tasarımcı, kullandığı soft mavinin eskiyi, beyaz ve lacivertin ise günümüzü yansıttığını vurguluyor. Derinin sıradışı duruşu ile ipek, krep ve organzenin harmanlanması Yeğin'in düz kesim tasarımlarına farklı bir enerji katıyor.
Elbiselerde ve ceketlerde kullandığı tığ işi detaylar ise eskiye bir gönderme...

Ayşe Deniz Yeğin'in ilk gösterimi İstanbul Fashion Week'te yapılan CORRIDOR adlı video-art çalışması, 24 Ekim'de ARMAGGAN SANAT GELERİSİ'nde ziyarete açılacak "Sınırsız Yaratıcılık" sergisinde gösterime sunulacak.

Tasarımcı hakkında:

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden 1999 yılında mezun olan Ayşe Deniz Yeğin, Galata'daki atölyesinde ürettirdiği tasarım ürünlerini butiklerde satışa sundu. Kısa sürede sade ama detaylarla zenginleşen tasarımlarıyla kendi takipçilerini edinmeye başladı.

2002 yılında Galatasaray'daki mağazasıyla eş zamanlı olarak 6 sezon boyunca koleksiyonlarını İtalya Padova'da Da From isimli butikte kendi markasıyla sattı. İstanbul Modern, Pera Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, Santral İstanbul, butik oteller ve kurumsal firmaların personel kıyafetlerini tasarlayarak yüksek adetlerde üretim deneyimine de sahip oldu.Ayşe Deniz Yeğin tasarımlarını bugün Nişantaşı'ndaki mağazasında görmek mümkün. Ayşe Deniz Yeğin şu anda hazır giyim sektörünün önde gelen isimlerinden YKM Agenda markası için de sürekli koleksiyon danışmanlığı yapmakta. Yeğin'in tasarımlarına aynı zamanda Galatamoda gibi etkinliklerde de ulaşılabiliyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :