Pin-Up Ruhunu Canlandıran "Motel"

mimarizm.com / 11 Ekim 2013


Kith&Kin markası, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI) kapsamında 9 Ekim Çarşamba günü saat 19.00'da, Studio alanında gerçekleşen sunumunda "Motel" isimli İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunu tanıttı.


Etkinlik, renkli enstalasyonu ve 1960'ların Amerika'sını yansıtan sunumuyla tüm davetlilerin beğenisini topladı. Bir havuz başı partisinin canlandırıldığı Kith&Kin Motel sunumu ile Serra Kefeli , ilk 'swimwear' koleksiyonunu tanıtmanın heyecanını yaşadı.
 
Tasarımcı Serra Kefeli'nin Afrika'dan ilham alarak oluşturduğu Kith & Kin, "kabile içindeki insanların bir arada olup aynı duyguyu hissetme ihtiyacı" anlamına geliyor. Her koleksiyonunda farklı bir tema doğrultusunda hikayesini anlatan Kith & Kin, İlkbahar/Yaz 2014 sezonunda ilk 'beachwear' koleksiyonunu sunuyor.

Kith&Kin İlkbahar/Yaz 2014 "Motel" koleksiyonu, 1960'lı yılların şık ve gösterişli kadınlarını günümüze taşıyor. Pin-up ruhunu havuz başında toplayan koleksiyonda tasarımcı, güneşin ve yazın hafifliğinin tadını çıkaran kadınların renkli, bir o kadar da seksi dünyasını Studio sunumuna yansıtıyor. Eğlenceyi hayatının merkezine koyan muzur Kith&Kin kadını, sizi sürprizlerle dolu bir havuz partisine davet ediyor.
 
Tasarımcının Afrika sanatlarından, özellikle de heykel ve maskelerinden aldığı ilhamla yaptığı tabloların şifon kumaşlara basılmasıyla elde edilen desenler koleksiyona damgasını vururken geometrik detaylar, bantlar ve özgün kesimler dikkat çekiyor. İşlevselliğin ön planda tutulduğu koleksiyonda çıkabilen askılar ve kemerler Kith&Kin kadının gösterişli stilini vurguluyor.Yeşil, turuncu, sarı ve mavinin canlı tonları siyah ile birlikte kullanıldığı "Motel" koleksiyonunda deniz kenarında başlayan bir günü geceye bağlayabilen parçalar çoğunlukta. Mayolar dışında yüksek bel etekler, bol pantalonlar ve pelerinler yazın neşeli ruhunu taşıyan, güçlü kadınlara hitap ediyor.
 
Kreatif yönetimini ve prodüksiyonunu Burak Tunçel'in yürüttüğü koleksiyonun sunum styling'i Ceylan Atınç tarafından gerçekleştirilirken imaj fotoğrafları Fethi Karaduman tarafından çekildi. Koreografisini İlke Kılıç'ın üstlendiği sunumun tüm detaylarında Mehmet Turgut Prodüksiyon ekibinin çalışmalarının izini görmek mümkün.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :