"Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık"

mimarizm.com / 09 Ekim 2013
"Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık"

ARMAGGAN Art & Design Gallery tarafından düzenlenen "Sınırsız Yaratıcılık" sergisinde mimar, iç mimar, müzisyen, moda ve endüstri tasarımcısı 13 yaratıcı ismi yeniden keşfedeceksiniz...Mercan Dede

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla yola çıkan ARMAGGAN Art & Design Gallery, 24 Ekim - 25 Aralık 2013 tarihleri arasında "Sınırsız Yaratıcılık" sergisine ev sahipliği yapıyor.

Galeri, "Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık" başlığı altında açtığı sergide, yaratıcılığın mesleklerle sınırlandırılmasına eleştirel bir yaklaşımda bulunuyor.

Rönesans üzerine derin araştırmalar yapan Jacob Burckhardt, "Rönesans insanın keşfedilmesidir" der. Sınırsız Yaratıcılık sergisi de mimar, iç mimar, müzisyen, moda ve endüstri tasarımcısı 13 yaratıcı ismi yeniden keşfetmemizi sağlıyor.


Derin Sarıyer, "Herkes bir şey biliyor"

ARMAGGAN Art & Design Gallery'nin koordinatörü Şanel Şan, serginin çıkış noktası ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Yaratıcılığın mesleklerle sınırlandırılmasını dert edinmiş birisiyim. Ressam sadece resim, heykeltraş heykel, mimar proje, müzisyen müzik yapar... Bu durum bana çok otomatik, mekanik ve tam anlamıyla 'nedensiz' geliyor. Amacım, sergide biraz da bunu eleştirmek. 'Yaratmak her ana, her alana, her dokunduğuna özgüdür' demek; Leonardo'ya, Michelangelo'ya, Rönesans insanına da selam etmek istiyorum."

Tasarımcı Derin Sarıyer'i müzik, moda tasarımcısı Özlem Süer'i enstalasyon, müzisyen Mercan Dede'yi resim çalışmalarıyla yeniden keşfeden Sınırsız Yaratıcılık sergisi, özgün kimlikleri ve başarılarıyla dikkat çeken 13 isim ile yaratıcı disiplinler arasında köprü kuruyor.

                
                 Ayşe Deniz Yeğin, "Corridor"
                  

Sınırsız Yaratıcılık sergisi, 25 Aralık'a kadar ARMAGGAN Art  & Design Gallery'de izlenebilir. 


Sergide yer alan sanatçılar:

Müzisyen Mercan Dede
Tasarımcı Emre Ertürk
Tasarımcı Derin Sarıyer
Moda tasarımcısı Özlem Süer
Mimar Mustafa Toner
Mimar Emir Uras
Mimar Gökhan Avcıoğlu
İç Mimar İrem Senemoğlu
Mimar Tuncer Çakmaklı
Mimar Oytun Berktan
Mimar Yavuz Ergun
Moda tasarımcısı Ayşe Deniz Yeğin
Tasarımcı Aykut Erol


İrem Senemoğlu


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :