Karadeniz'in Asırlık Ahşapları "Core"da Buluştu

mimarizm.com / 05 Haziran 2015


Twirl


Tasarım ve mimarlık ofisi Atelier187'nin yeni mobilya koleksiyonu "Core" tamamlandı. Ofisin kurucusu mimar Osman Hacıoğlu tarafından tasarlanan koleksiyonun ana malzemesinde, Karadeniz'de baraj gölü altında kalacak bir köyden toplanan ahşaplar kullanıldı.


Kişiye özel tasarımlarıyla tanınan ve uluslararası alanda ödüllü projelere imza atan tasarım ve mimarlık ofisi Atelier187'nin beklenen koleksiyonu Core tamamlandı. Geçtiğimiz ay Cezayir Restoran'da gerçekleşen Design Scene İstanbul'da görücüye çıkan 21 parçalık koleksiyon, Atelier187'nin kurucusu mimar Osman Hacıoğlu tarafından tasarlandı.SaddleClub ChairDisc Coffee Table


Malzemesi terk edilmiş evlerden

Koleksiyonu oluştururken yaşını almış malzemelerin sıcaklığı ile çağdaş çizgileri buluşturmayı hedefleyen Hacıoğlu, ana malzeme olarak Karadeniz'de baraj gölü altında kalacak bir köyde, terk edilmiş halde bulunan evlerden elde edilen ahşapları kullandı. Koleksiyondaki lambaları, aynı evlerin su borularını kullanarak tasarlayan Hacıoğlu bu ilgisini, "Bazıları 120 yıllık bu malzemelerin anlattıkları farklı hikâyelere bir mobilyada tekrar hayat vermek beni cezbediyor" sözleriyle açıklıyor.                                                           VanaFishbone                                                             On&On


Kişiye özel farklı renk seçeneklerinde üretim

Core serisi, Atelier187'nin diğer çalışmalarından farklı olarak, bir mimari projeden bağımsız tasarlandı. Binalardaki büyük ölçekli mimari çalışmaların mobilya gibi küçük ölçekteki çalışmalarla tamamlanabileceğine inanan Hacıoğlu'nun bu yeni koleksiyonunda yer alan bazı parçalar, ilgilenenler için farklı renk seçeneklerinde üretilebilecek.

W Desk


 
Biscuit


Geçtiğimiz hafta, kendi enerjisini üreten, sürdürülebilir dikey çiftlik projesi ile Architecture Workshops in Rome (AWR) tarafından düzenlenen New York City Farm Tower Yarışması 'nda üçüncülük kazanan Atelier187'nin tasarımları, Türkiye ve Fransa başta olmak üzere, Ortadoğu ve Avrupa'da büyük ilgi görmeye devam ediyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :