Atelier187'nin "Çiftlik Kule" Tasarımına Uluslararası Ödül

mimarizm.com / 29 Mayıs 2015


Atelier187'in kendi enerjisini üreten sürdürülebilir dikey çiftlik projesi, Architecture Workshops in Rome (AWR) tarafından mimarlık alanında düzenlenen New York City Sky Condo: New York City Farm Tower Yarışması'nda üçüncülük kazandı.


Tasarım ve mimarlık alanında uluslararası bir öneme sahip, aralarında Sapienza University of Roma, Università degli Studi di Ferrara, İtalya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı'nın da olduğu birçok saygın kurum tarafından desteklenen Architecture Workshops in Rome (AWR)'nin mimarlık alanında düzenlediği ve 245 başvurunun olduğu New York City Sky Condo: New York City Farm Tower Yarışması' nın kazananları belli oldu.

Ferrara Üniversitesi'nden mimar Antonello Stella, Salon Mimarlık'tan mimar Alper Derinboğaz, Ferrara Üniversitesi ve Casabella'dan mimar Marco Mulazzani'den oluşan jürinin 1.432 m²'lik bir bölgede kendi enerjisini üreten, sürdürülebilir "Çiftlik Kule" temalı projeleri değerlendirdiği yarışmada, birinciliği Amerika, ikinciliği ise Kanadalı tasarımcıların projeleri alırken, üçüncülüğü de Türkiye'den Atelier187 'in projesi kazandı.%40'ı konut, %40'ı çiftlik bina

Atelier187'in kalabalık bir kent içerisinde yeşil mimarlık ve sürdürülebilirlik kavramlarından yola çıkan ve kendi enerjisini üretebilen akıllı bina konsepti üzerine kurulu dikey çiftlik projesi, %40'ı konut, %40'ı çiftlik olan, ağaç gövdesi ve dalların figüratif soyutlamasının mimarlığa aktarıldığı bir binadan oluşuyor.Yarışmada üçüncü seçilerek 2. Onur Ödülü'nün sahibi olan Atelier187'nin bu projesi; tasarım dergileri, mimarlık blogları ve web siteleri dahil olmak üzere, birçok ulusal ve uluslararası mimarlık mecrasında yayımlanacak.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 


* * *

AWR Competitions
Mimarlık, iç mimarlık, ürün tasarımı ve kentsel planlama alanlarında uluslararası yarışmalar düzenleyen Architecture Workshops in Rome (AWR), bu alanlarda üreten tasarımcıları, çok kültürlü ve disiplinlerarası bir ortamda birlikte çalışmaları, yeteneklerini ve fikirlerini sunmaları için cesaretlendirmek amacıyla çalışan bir platform. Bu amaçla, farklı temalar ve başlıklar üzerinden, tasarımcılara yeni tecrübeler kazandıracak, işbirliği fırsatları ve görünürlülük sağlayacak yarışmalar düzenleyerek, katılımcılara profesyonel hayatta kendi yollarını bulmaları için yeni fırsatlar yaratmayı hedefliyor.

Atelier187
2005 yılında Osman Hacıoğlu tarafından kurulan Atelier187, Türkiye ve Fransa başta olmak üzere, Ortadoğu ve Avrupa'da pek çok başarılı projeye imza atmış bir mimarlık ve tasarım ofisidir. Ana bürosu İstanbul'da, ikinci adresi ise Paris'te bulunan Atelier187, müşterilerin istek ve beklentileri doğrultusunda tasarımlar gerçekleştirmekte ve kişiye ve projelere özel tasarım mobilya işleri de yürütmektedir. Geçtiğimiz hafta ilki gerçekleşen ve farklı disiplinlerden sanatçıları bir araya getiren Design Scene İstanbul'a imza atan Atelier187, Beyoğlu'ndaki Cezayir'in tarihi binasına özel olarak yerleştirilen işleri tasarım tutkunlarıyla buluşturmuştu.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :