İstanbul Fashion Week, Üç Taze İsimle Açıldı

mimarizm.com / 08 Eylül 2011

Tasarımcılar Hakkında

Aslı Güler
Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu Aslı Güler, Londra'da Central Saint Martin's School of Design'da tasarım kursu aldıktan sonra Türkiye'nin önde gelen markalarında tasarımcı olarak görev aldı. Aynı zamanda dünyaca ünlü marka ve perakendecilere üretim yapan ihracat firmalarına koleksiyonlar hazırladı.

2008 yılında ‘Aslı Güler' koleksiyonunu yarattı. Yılda 2 ana sezon çıkarttığı ve ara sezon eklemeleri yaptığı koleksiyonu İstanbul'un seçkin noktalarında satışa sunuluyor.


İpek Arnas
İpek Arnas 1984'te İstanbul'da dünyaya geldi. Kocaeli Üniversitesi'nde İşletme okudu, mezun olduktan sonra kendine farklı bir yön çizmeye karar verdi ve Lasalle International Academy'de moda tasarımı eğitimi aldı.

Amerika ve Avrupa'ya üretim yapan bir tekstil firmasında, spor ve otantik koleksiyonlar hazırlayan bir giyim markasında çalıştı. Nişantaşı'ndaki "Kumpanya 62" isimli konsept butikte kendi tasarımlarını sergileme imkanı buldu. Kendi markasını yaratma düşüncesine birbirinden farklı kaynaklardan beslenmesinin katkısı oldu. Vintage dükkanlara olan ilgisi, dinlediği müzik tarzı, Uzakdoğu kültürlerine ve sürreal sanata olan merakı, el emeğine verdiği değerle buluşunca ortaya benzerine az rastlanır tasarımlar çıktı. İşte bu sıra dışı markanın isminin çıkış noktası da çok kullanılan bir örgü tekniği olan 2 Ters 1 Düz oldu. İpek Arnas, kendi koleksiyonunun yanı sıra Türkiye'nin en köklü iplik üreticisi "Nako" için de koleksiyon hazırlıyor.


Jale Hürdoğan
"JANUCHA" markasının tasarımcısı Jale Hürdoğan, okul mezuniyetlerinde (ACI, İzmir) arkadaşlarına kıyafet tasarlayarak başladığı kariyerine, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olduktan sonra Amerika'da The School of the Art Institute of Chicago'da moda tasarımı okuyarak devam etti. 1998 yılında Türkiye'ye döndükten sonra, İstanbul'da hazır giyim sektöründeki büyük markalar için çalışan Hürdoğan, '08-‘09 yılında kendi markasını oluşturmak için Amerika'ya giderek çalışmalarına burada devam etti.

Tasarımcı küçük yaştan itibaren kendi adını taşıyan bir marka kurma hayalini Nişantaşı'ndaki tasarım butiğinde gerçekleştirdi ve aile içindeki takma adı olan "Janucha"yı markasına isim olarak seçti.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :