İstanbul Bienali Bu Sene Ücretsiz Gezilecek

mimarizm.com / 18 Temmuz 2013

13. İstanbul Bienali, bu yıla özel olarak ücretsiz gerçekleştirilecek. "Anne, ben barbar mıyım?" temalı bienal, politik bir forum olarak kamusal alan fikrine odaklanıyor.

                            

Organizasyondan yapılan açıklamada, kapanış tarihlerinde de değişiklik yapıldığı duyuruldu. 14 Eylül'de kapılarını açacak olan 13. İstanbul Bienali sergileri, 20 Ekim'e kadar gezilebilecek. 

13. İstanbul Bienali'nin başlığı "Anne, ben barbar mıyım?", şair Lale Müldür'ün aynı adlı kitabından alıntıyla küratör Fulya Erdemci tarafından belirlendi. Şiir, edebiyat, ve şiirsellikle sanatın ilişkisini vurgulayan bu başlık, aynı zamanda "barbar" terimiyle, "öteki"leri anlamak için öğrenmemiz gereken veya "gelecek dünya"yı anlamlandırabilmek için keşfetmek zorunda olduğumuz yeni ve bilinmedik dillere de işaret ediyor.

Bienalde, güncel demokrasi biçimlerini sorgulayan, günümüzün mekânsal-ekonomik politikalarını tartışmaya açan, uygarlık ile barbarlık kavramlarını sorunsallaştıran ve bu bağlamda sanatın rolünü yeni ve alışılmışın dışındaki dillerle araştıran işler yer alacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding'in sponsorluğunda düzenlenen 13. İstanbul Bienali'nin sergi mekânları ve sanatçı listesi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

 

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :