Bienalin Giriş Sergisi 'Agorafobi' Berlin Yolcusu

mimarizm.com / 22 Mayıs 2013
Bienalin Giriş Sergisi 'Agorafobi' Berlin Yolcusu

13. İstanbul Bienali'nin "Agorafobi" başlıklı giriş sergisi, 25 Mayıs - 27 Temmuz tarihlerinde Berlin'deki TANAS galerisinde gösterimde olacak.

13. İstanbul Bienali küratörü Fulya Erdemci ve İstanbul Bienali direktörü Bige Örer'in eş küratörlüğü ile İstanbul Bienali ekibinden Kevser Güler'in yardımcı küratörlüğünde gerçekleştirilen Agorafobi serigisinde, 11 sanatçının çalışmaları yer alıyor.

Agorafobi'de yer alan çalışmalar, 13. İstanbul Bienali'nin odaklandığı "politik bir forum olarak kamusal alan" fikrinden yola çıkarak, bir kentin vatandaşlarını doğrudan ilgilendiren sorunlar, mekânsal-ekonomik politikalar ve ifade özgürlüğünü tartışıyor.

Sergi kapsamında Cumartesi günleri, ziyaretçilerin küratörler ve sanatçılarla buluşma fırsatı bulacağı "Diyalog" başlıklı sergi gezileri de düzenlenecek.

Sanatçılar: 
Jimmie Durham, Freee (Dave Beech, Andy Hewitt ve Mel Jordan), LaToya Ruby Frazier, Amal Kanawy, Lux Lindner, José Antonio Vega Macotela, Cinthia Marcelle, Şener Özmen, Proyecto Secundario Liliana Maresca, Christoph Schäfer, Mierle Laderman Ukeles.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :