ilio/Demirden Design, Türkiye'yi Temsilen "Endeavor Girişimcisi" Seçildi

mimarizm.com / 09 Haziran 2011

Endeavor Derneği Hakkında

Merkezi New York'ta bulunan Endeavor, 1997'den bugüne gelişmekte olan 11 ülkede konuşlanan etkin girişimciler için, iş dünyası liderlerinin kişisel bilgi, tecrübe, uzmanlık, ilişki ağı deneyimlerine dayalı rehberlik, danışmanlık ve networking desteğini organize ederek "manevi sermaye" oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Endeavor'ın "Etkin Girişimciliği Destekleme Modeli", yoksulluğu gidermeyi hedefleyen mikro-finans programları ile altyapı projelerine yoğunlaşan özel sermaye arasındaki boşluğu dolduruyor. Endeavor, fikir önderlerinin "manevi sermaye"si ile etkin girişimcileri kollayarak, bir yandan bu şirketlerin kurumsallaşmasına destek verir, diğer taraftan da bu şirketlerin potansiyel müşteri, iş ortakları ve diğer "maddi sermaye" kaynaklarının dikkatini çekmesini sağlar. Endeavor'ın desteklediği girişimciler arasından 25 şirketi temsilen 36 girişimci Türkiye'den…

Endeavor Türkiye Ofisi, Avrupa ve Orta Doğu bölgelerinin ilk ülke ofisi olarak 2007 yılında faaliyete geçti. Bugün Endeavor Türkiye Rehber Ağı, 134 üyeden oluşuyor. Yılda yaklaşık 300 aday Endeavor'ın "Girişimci Seçim Süreci"nde yer alıyor. Yalnız kendileriyle yarışan aday şirketler, seçim süreci boyunca 200 saatlik ücretsiz rehberlik desteğinden faydalanma fırsatı elde ediyorlar. Uluslararası platformda Endeavor Etkin Girişimcisi olarak seçilen girişimciler ise, yerel ve global "Rehber Ağı"nın sunduğu kuruma özel 36 aylık "Girişimci Hizmetleri Teknik Destek Programı"ndan faydalanıyorlar. Aynı zamanda ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen yol haritası kapsamında danışmanlık şirketlerinden özel indirimler, farklı eğitim programlarına katılım, uluslararası MBA öğrencilerinin staj programlarından faydalanma ve Endeavor'ın kapsamlı ilişki ağına erişim imkanı elde ediyorlar.

Endeavor ayrıca bulunduğu her ülkede girişimcilik ekosistemini geliştirmek üzere sivil toplum kuruluşları, ulusal ve yabancı üniversiteler, medya, özel sektör, risk sermaye şirketleri, kuluçka merkezleri ve devlet kurumları gibi paydaşlarla dayanışma fırsatları tanımlıyor. Endeavor'ın "Rehber Ağı" ve "Etkin Girişimcileri" de bu çalışmalarda önemli yer alıyor.

Endeavor Türkiye'nin Yönetim Kurulu Ali Koç, Alp Saul, Bülent Çelebi, Ebru Özdemir, Emin Hitay, Ersin Akarlılar, Ferit Şahenk, Hayri Çulhacı, Işık Keçeci Aşur, Mahmut Ünlü, Matthew Brown, Murat Özyeğin, Mustafa Say, Özcan Tahincioğlu, Suzan Sabancı Dinçer ve Vuslat Doğan Sabancı'dan oluşuyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :