Hassas Tasarımlara Özel 3D Yazıcı "Form1+"

mimarizm.com / 29 Ocak 2015

3D yazıcı sektörünü destekleyen öncü firmalardan 3Dörtgen, özellikle diş hekimliği, kuyumculuk ve endüstriyel tasarım alanlarında tercih edilen Form 1+'ı Türkiye'de satışa sundu. Hammadde olarak reçine kullanan ve SLA yöntemiyle çalışan Form 1+, zorlu nesneleri bile kısa sürede üretmeye imkan tanıyor.


 


Formlabs tarafından geliştirilen Form 1'in geliştirilmiş versiyonu olan Form 1+, özelllikle diş hekimliği, kuyumculuk ve endüstriyel tasarım alanlarında tercih ediliyor. 3D yazıcı sektörünün en önemli ürünleri arasında yer alan Form 1+, güçlü lazeri ve yüksek hızıyla, son derece detaylı ve zorlu nesneleri kısa sürede üretebiliyor.
Küçük boyutu ile yaşam alanınızı sınırlamayan Form 1+, kullanıcı dostu yazılım arayüzü sayesinde kolayca yönetilebiliyor. Hammadde olarak reçine kullanan 3D yazıcı, reçinenin lazerle katılaştırıldığı SLA denilen sistem ile çalışıyor.

Formlabs'ın kullanıcılarına sunduğu 2 yeni reçine alternatifi sayesinde, esnek malzeme ile üretim yapmak ve kalıp almak da mümkün. Form 1+, rakiplerinden ayrışan hammadde teknolojisi ve güçlü donanımı ile hem tasarımları en ince detayına kadar yakalayarak oluşturuyor, hem de en zorlu çizimleri bile hızla fiziksel hale getiriyor.Teknik Özellikler
Teknoloji: Stereolithography (SLA)
Baskı hacmi: 12,5 x 12,5 x 16,5 cm
Çözünürlük: 25/50/100 mikron
Ebat: 30 x 28 x 45 cm
Ağırlık: 8 kg
Çalışma Sıcaklığı: 18-28 °C
Güç Gereksinimi: 100-240 V


Ayrıntılı bilgi için
tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :