3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Fuarı

mimarizm.com / 23 Aralık 2014
3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Fuarı


Demos Fuarcılık tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen "3D PRINT EXPO TURKEY" fuarı, 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek.


1980'li yıllarda temelleri atılan 3D baskı teknolojisi, 2000'li yıllardan itibaren ulaşılabilir hale geldi. Varolan her nesneyi bir çeşit 'klonlama' özelliğine sahip olan bu teknoloji, bilim adamları tarafından zamanla geliştirilerek 21. yüzyılın en iyi icatlarından biri oldu.

3D yazıcılarda üçboyutlu baskı teknolojileri; makine üretimi, otomotiv sanayi, yapı işleri, aksesuar ve ayakkabı tasarımı, endüstriyel ve mimari tasarım, eğitim, bilimsel çalışmalar, tıp sektörü vb. birçok alanda kullanılıyor.3D yazıcı teknolojisi yüksek maliyetli olsa da artık evlerimize kadar girmeye başladı. İlerleyen dönemlerde hayatımızı oldukça kolaylaştıracak bu teknoloji ile kaybettiğimiz bir eşyamızı, beğendiğimiz bir ayakkabıyı, hayal ettiğimiz her şeyi bu sayede oturduğumuz yerden üretebilir hale geliyoruz.Özellikle makine ve otomotiv sanayisine hitap eden 3D PRINT EXPO, endüstrinin hareket kaynağı ROLLEXPO RULMAN VE MAKİNA AKSAMLARI FUARI ile aynı anda aynı alanda gerçekleşiyor. Fuarın; makine üreticilerinin, otomotiv imalat ve yan sanayicilerinin yanı sıra mimar ve inşaat mühendislerinin de ilgisini çekmesi bekleniyor.12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde 3D PRINT EXPO TURKEY'nin yanı sıra 4. İskele Kalıp Fuarı, Rollexpo Turkey ve Rental Expo Turkey fuarları da eşzamanlı olarak gerçekleşecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :