Güneşi Kullanarak Çizin!

Gizem ŞAHİN / 14 Temmuz 2015


Kullanımı oldukça kolay olan ahşap gövdeli FEBO, güneş ışınlarını ahşap, deri, mantar, kontrplak gibi malzemeler üzerine odaklayarak kendi tasarımlarınızla bu malzemeleri özelleştirmenizi sağlıyor.Her yaş ve beceri düzeyi için eğlenceli bir tasarım imkanı sunan FEBO, doğayı kullanarak yaratıcı ve kalıcı sanat çalışmalarının üretilmesini hedefliyor.Mürekkep, grafit ya da pil kullanımına gerek kalmadan bulutsuz bir gökyüzüne sahip olunan her anda tasarıma imkan sağlarken aynı zamanda kullanıcılarını açık havada üretmeye de teşvik ediyor. Güneş ışınlarını kullanan tasarımıyla, gökyüzünden geçen bir bulutun bile tasarımınızı etkilemesine izin vererek her üretimin özgün olmasını sağlıyor. Ahşap gövdesi, FEBO'yu seçtiğiniz nesne üzerine yerleştirdiğiniz ilk anda güneş ışınlarını odaklayacak hassaslıkta kalibre edilmiş. Boyutları ise kullanımı kolaylaştıracak ve konforlu bir tutuş sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Dışbükey büyüteci dayanıklı parlatılmış camdan imal edilmiş olan FEBO'nun ahşap gövdesi CNC makinaları tarafından ceviz ağacından üretilmiş ve daha sonrasında hiçbir kimyasal malzeme kullanılmadan el işçiliğiyle tamamlanmış. Tüm üretim aşamaları İtalya'da gerçekleştirilen objenin ayrıca yanlış kullanımları ve kazaları önlemek amacıyla akrilikten bir güvenlik filtresi de bulunuyor.
FEBO'yu kullanarak güneş ışınları ile çizim yapmak isteyenlerin 4 basit adımı izlemesi gerekiyor;

1. Çiziminizi bir kurşun kalemle yüzeye işleyin.
2. Güneş gözlüğünüzü takın.
3. Renkli güvenlik filtresini çıkarın.
4. FEBO'yu çizim yüzeyinin üzerine 90° açıyla yerleştirin.Kickstarter internet sitesi üzerinden FEBO'ya destek olarak kendisinden bir tane edinmek mümkün. İlk üretimlerini daha kolay tamamlamak isteyenler ise ek olarak özel tasarlanmış şablonlardan sipariş verebiliyor.FEBO'nun Kickstarter adresine erişmek için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :