Piaggio'nun Vespa'sına Armani İmzası

mimarizm.com / 03 Temmuz 2015


İtalya'nın en köklü stil ve yaratıcılık sembolleri Piaggio ve Giorgio Armani tarafından geliştirilen Vespa 946 Emporio Armani, tasarımı, teknolojisi ve maksimum güvenliğiyle orijinal Vespa tarzını Armani stilinde yeniden yorumluyor.Piaggio Group'un 130. ve Giorgio Armani markasının 40. kuruluş yıl dönümü olan 2015 yılı için Emporio Armani özel bir Vespa modeli tasarlıyor. ‘Vespa 946', tüm dünyada ikonik hale gelmiş olan scooter'ın ilk üretildiği 1946 yılına gönderme yapıyor. Yeni Emporio Armani tasarımı, Vespa'nın özgün tarzına çağdaş ve stilize bir dokunuş oluyor.Armani'nin imzası niteliğindeki yumuşak renk paletinin korunduğu tasarımda, sadece belli ışık koşullarında görünebilir olan gri tonları ile hafif yeşil detayların özel bir kombinasyonu dikkat çekiyor.
Scooter'da metalik parçalar, gövde kaplamalarına uygun olarak mat bir etki yaratması için işlemden geçiriliyor. ‘Emporio Armani' yazısı yanda yer alırken, markanın simgesel kartal logosu farın üzerine yerleştiriliyor.

Vespa 946 Emporio Armani, stil kadar teknolojide de güçlü. Scooter'da alüminyum silindir bloklar, kahverengi deri kaplamalar, lüks aksesuarlar, en güncel internet cihazları ile ara yüz oluşturan elektronik sürüş kontrolleri, gelişmiş yakıt ekonomisi ve minimum emisyon oranları bir araya geliyor. Yenilikçi dört zamanlı elektronik enjeksiyonlu motoru, aracı şehirde seyir için ideal hale getiriyor. 220 mm çift diskli fren, iki kanallı ABS fren sistemi ve büyük 12 inç tekerlekler de seyir sırasında maksimum güvenliği sağlıyor.


Vespa 946 Emporio Armani, tek tek numaralandırılmış scooter'lardan oluşacak özel bir seri olarak üretiliyor.Giorgio Armani ve Piaggio'nun CEO'su Roberto Colaninno


Roma'da gerçekleşen Vespa 946'nın tanıtım partisinin videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. Vespa 946 hakkında ayrıntılı bilgi için ise tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :