Zonguldak'ta Farklı Bir AVM Deneyimi: Westa Mall

mimarizm.com / 15 Eylül 2016
İç mekan tasarımı RSG İç Mimarlık tarafından yapılan Westa Mall, özgün detayları, bütüncül yaklaşımı ve pastel renklerin hakim olduğu kurgusuyla sosyal yaşam ve ticari oluşumu ferah bir tasarımla buluşturuyor.

R. Semih Güven ve Didem Güven ortaklığındaki RSG İç Mimarlık tarafından Zonguldak’ta tasarlanan 45.000 m2’lik Westa Mall, farklı oluşumların tek bir çatı altında toplandığı kurgusuyla dikkat çekiyor. Radikal bir vizyon ile perakende deneyimini alışılagelmiş çizgiden uzaklaştıran alışveriş merkezi, Zonguldak’ta sosyal yaşam ve ticari hayatın yeni gözdesi olmaya aday...

Westa Mall

Mevcut mağaza kurgusunun geniş bir ön cephe boyunca ilerleyen ince bir hat üzerinde konumlandırıldığı Westa Mall’da dikdörtgen atrium boşluklarıyla aydınlatılmış bir hacim sergileniyor. Sirkülasyon alanlarının kanyon kıvrımlarıyla birbirine bağlandığı dinamik hatların simetrik dağıtılmasıyla oluşturulan doğal dinamizm, iç mimari tasarımın tümüne yansıtılmış.

Westa Mall

Tasarım sürecinde yapının mevcut diğer alışveriş merkezleriyle olan ilişkisi, son kullanıcının sosyokültürel yapısı ve alışveriş merkezini kullanıcılar için daha iyi kılabilecek diğer tüm unsurların hassasiyetle incelendiği Westa Mall’da yalın, ancak nitelikli ve gösterişli detaylar tercih edilmiş.

Westa Mall

Tasarım konseptinde bir yapı içerisinde olma hissiyatını minimize eden bir anlayışın hakim olduğu Westa Mall’da ahşap malzeme ile yeşil ve krem gibi pastel renkler kullanılarak daha doğal ve sıcak bir mekan elde edilmesi amaçlanmış. Tavan ve zemin detayları, yönergeler, kapı detayları, karşılama ve oturma modülleri gibi tüm iç mekan unsurlarında mevcut tasarım konseptinin hakim olduğu alışveriş merkezinde doğal etki, tasarım formlarının yanı sıra malzeme seçimleriyle de mekanın tümüne yansıtılmış.

Westa Mall

RSG İç Mimarlık tasarımı Westa Mall'un, Aralık 2016’da tamamlanarak kullanıma açılması bekleniyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :