Villa Tasarımında Modern Ege Havası; Verano Şantiye

mimarizm.com / 21 Temmuz 2016
İç mekan ve cephe tasarımları R. Semih Güven ve Didem Güven ortaklığındaki RSG İç Mimarlık imzasını taşıyan İzmir Çeşme’deki Verano Şantiye, doğayla bütünleşen, yalın ve fonksiyonel tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Toplam 10  villadan oluşan projenin iç mekanları ve cephe düzenlemeleri, bölgenin iklimsel ve mimari bağlamına uygun bir dille biçimlendirilmiş. 

Markalı konut, ofis projesi, turizm işletmesi, sosyal mekan ve sağlık yapısı gibi birçok farklı alanda iç mimari ve uygulama projelerine imza atan RSG İç Mimarlık’ın cephe ve iç mekanlarını tasarladığı, İzmir Çeşme’deki Verano Şantiye, bulunduğu konum itibariyle doğa ile iç içe bir yapıya sahip. Gerek cephe düzeni gerekse iç mimarisiyle bölgenin özellikleri ile uyum içinde tasarlanan villalar, kullanılan renklerden mobilya seçimine kadar doğal ve modern bir dile sahip. 

Verano Şantiye, Çeşme, İzmir

Verano Şantiye, Çeşme, İzmir

Doğayla bağ kuran tasarım
 
Her biri 120 m2’lik alana konumlandırılan villalar, özel banyolu 4 oda, salon ve mutfaktan oluşuyor. Bulunduğu bölge gereği doğayla bağ kuran bir tasarım anlayışının izlendiği Verano Şantiye’nin iç ve dış mekanları geniş, ferah ve dingin bir tarzla biçimlendirilmiş.  

Verano Şantiye, Çeşme, İzmir

Verano Şantiye, Çeşme, İzmir

Verano Şantiye, Çeşme, İzmir

İç içe geçen akışkan mekanlar

Ahşap ve benzeri doğal malzemenin, gri ve beyaz gibi sade renklerin ağırlıkta olduğu minimalist çizgideki iç mekanlar, yer yer vurgulayıcı etkiye sahip renklerle ve mobilyalarla tamamlanmış. Birbiri içine geçişi olan hacimlerle çözümlenen mimarinin yarattığı etki, villaların cephe tasarımında da sürdürülmüş. İç mekan çözümlemelerinde de aynı tasarım çizgisine bağlı kalınarak mekanlar arasında sürekli bir akışın sağlanması hedeflenmiş. 

Verano Şantiye, Çeşme, İzmir

Verano Şantiye, Çeşme, İzmir

Verano Şantiye, Çeşme, İzmir

Aydınlatma unsuru olarak doğal ışığın ön planda kullanıldığı Verano Şantiye’de, yapı açıklıkları da gün ışığını iç mekanlarla buluşturmaya yönelik olarak kullanılmış. Özel tasarım mobilyalarla yalın ve fonksiyonel bir anlayışın ön plana çıkarıldığı iç mekan tasarımında perdelerden aksesuarlara, kumaşlardan aydınlatmalara kadar üst segment ürünler tercih edilmiş.  

Dört mevsim dış mekan kullanımı

Bahçeyle bağ kuran iç mekanlarda yaşam alanlarının mümkün mertebe doğayla bütünleşmesi hedeflenmiş. Sosyalleşmek ve dinlenmek amacıyla bahçe ve havuz kullanım alanlarının olabildiğince geniş ve ferah çözümlendiği Verano Şantiye’de, yaz ayları kadar kış aylarının da dış mekanda geçirilmesi için farklı kombinasyonlarda dinlenme köşeleri oluşturulmuş.

Verano Şantiye, Çeşme, İzmir

Verano Şantiye, Çeşme, İzmir


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :