"Popülerleşen Mekânları Taklit Etmek Trend Haline Geldi"

mimarizm.com / 23 Mart 2016
RSG İç Mimarlık Yönetici Ortağı Didem Güven, Forum Interior 2016 İç Mekân Buluşması'nda iç mimarlık alanında başarının sırlarını anlattı. Popülerleşen mekânları taklit etmenin trend haline geldiğine dikkat çeken Güven, "Bu iç mekân tasarımı için sağlıklı bir süreç değil. Bu süreci iyi yönetebilmek için müşterinizin ne istediğini iyi bilmeniz gerekir” dedi. 

üstte: RSG tasarımı satış ofisi

İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’nde "Interiors: Let There Be Light!" sloganıyla düzenlenen Forum Interior’da bu yıl "Tasarımcı Kullanıcı Ekseninde Mekân Konuşmaları" kapsamında ünlü iç mimarlar deneyimlerini paylaştı.

“Soru sormaktan çekinmeyin”

Ulusal ve uluslararası buluşmalara ev sahipliği yapan, Forum Interior İç Mimarlık Konferansı ve Fuarı’nda gerçekleşen etkinlikte, RSG İç Mimarlık Yönetici Ortağı İç Mimar Didem Güven de küresel ile yerel arasındaki kullanıcı odaklı iç mekân deneyimlerini katılımcılara aktardı. Güven, müşteriyi tanımanın, tasarımın hayat damarlarından biri olduğuna dikkat çekti ve “Tasarıma başlamadan önce müşteriye soru sormaktan çekinmeyin” diyerek irdelemenin önemine değindi.

RSG İç Mimarlık Ortağı Didem Güven

Didem Güven, RSG İç Mimarlık olarak tasarım ve uygulama alanlarında farklı ölçek ve kategorilerde projeler ürettiklerine dikkat çekti. Sözlerine “Kullanıcı taleplerini iyi dinlemek ve sorgulamak, aklınıza yatmayanı sormak, irdelemek, çevresi ile ilişki kurup bunu bir de kendi tasarım anlayışınızı bozmadan yapmak, bu işte farklı ve başarılı olmaya giden yolun başlangıcı” diyerek başlayan Güven, “Yaşam alanı ile kullanıcıyı bütünleştirmek, birbirinin aynısı, karakterini bulamamış mekânların ortaya çıkmasını önleyebilir. Son yıllarda, popülerleşen mekânları taklit etmek trend haline geldi. Bu iç mekân tasarımı için sağlıklı bir süreç değil. Bu süreci iyi yönetebilmek için müşterinizin ne istediğini ya da ne doğrultuda gitmek istediğini iyi bilmeniz gerekir” dedi. 

"Hastane projesinde müşterinin neyle anılmak istediği önemli"

Son zamanlarda hastane tasarımı projelerine odaklandıklarını anlatan Didem Güven, “Konut projesinde müşteri ile birebir ilişki, yaşam tarzı, alışkanlıklarını anlayabilmek önemliyken, hastane projesinde de müşterinin öne çıkarmak istedikleri ve neyle anılmak istediği önem kazanıyor” dedi.  

Tasarımcı ve müşteri ilişkisini vurgulayan iç mimar Didem Güven’e oturumun sonunda, Yard. Doç. Dr. Burcu Aydınal Pegel tarafından teşekkür plaketi sunuldu.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :