YAPI'nın Ağustos Sayısı Çıktı!

mimarizm.com / 01 Ağustos 2016
YAPI Dergisi’nin Ağustos sayısında Jiakun Architects’in tasarladığı “West Village Basis Yard” projesine geniş yer veriliyor. Dergide Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamaların yanı sıra çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

Venedik Mimarlık Bienali 2016 
Venedik Mimarlık Bienali için hazırlanan dosyaya Suha Özkan, Sibel Bozdoğan değerli görüşleriyle, Ayşe Şentürer ve Banu Uçak değerlendirme yazılarıyla ve Tuna Ortaylı aktardığı bilgilerle katkıda bulundu. 

“West Village Basis Yard” 
Jiakun Architects’in tasarladığı proje, içeride spor sahaları ve yeşil alanların yer alacağı alanı geniş tutmak ve ziyaretçilerin dolaşımını en verimli hale getirmek üzere doğudan batıya 182, kuzeyden güneye 137 metrelik bütün bir bloğu kenarları boyunca çevreliyor. Proje Çin’in Sichuan kentinde yer alıyor. 

“Casal Balaguer” 
Mallorca’nın tarihi kent merkezinde yer alan bir saray yapısı olan Casal Balaguer, kamusal bir merkeze dönüştürülerek yapının uzun tarihinde yeni bir sayfa açılmış. Projenin tasarımı Flores&Prats + Duch-Pizá’ya ait. 

Windhover’da Düşünceye Dalmak 
ABD’de Stanford Üniversitesi Kampusu’nun kalbinde doğal bir meşe korusunun yanında bulunan, Aidlin Darling Design’in tasarladığı yapı, sanatın, peyzajın ve mimarlığın ruhu yenilemek ve canlandırmak üzere birleşimi olarak tasarlanmış. 

Nasrullah Camisi Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi 
EPA Mimarlık’ın tasarladığı projenin kısa tanıtım yazısını Prof. Dr. Belkıs Uluoğlu’nun, EPA Mimarlık’ın projesini de değerlendirdiği “Değişim, Vizyonlar ve Aktörler Bağlamında Kastamonu” yazısı izliyor. 

Gökçeada Lise Kampusu 
PAB Mimarlık’ın tasarladığı projenin ana çıkış noktası, eğitim ve donatı alanlarının kent yaşamıyla bütünleşik bir yaşam oluşturması, “açık bir kampus” kurgulanması olmuştur. 

ING Bank Genel Müdürlüğü 
Bakırküre Architects’in projesi, renkli ve enerjisi yüksek mekânlar, çalışanların kendilerini bir bürodan çok evlerinde hissetmelerini sağlayacak dinlenme ve oturma alanları, her katta farklı bir konsepte sahip olan oyun alanları ve dinlenerek çalışabilecekleri alanlar eklenerek kurgulanmış. 

 “Cashmere in Love” Mağazası 
URAStudio, Bebek’te saflık ve şıklık göz önünde bulundurularak, dingin bir renk paleti ve yalın hatlardan oluşan bir mağaza konsepti yaratmış. 

“Santai Shan Forest Park” 
Proje, tarlalar, bahçeler, ormanlar ve su öğelerinden oluşan yerel peyzajın karakterini taşıyor. Turenscape’in tasarımı Çin’in Suqian kentinde yer alıyor. 

Yapı Dergisi, Ağustos 2016

Ayrıca; 
-    Mezbahadan Sanat Merkezine; Füsun Seçer Kariptaş, Zeynep Fırat 
-    Mimaride İletişimsel Süreç ve Ticari Manipülasyon; Tuğba Erdil Polat 
-    “İçinde Kim Var?; İnci Eviner Retrospektif Sergisi 

YAPI Ağustos sayısında...

Derginin Seranit Grup sponsorluğundaki ücretsiz tablet uygulamasına buradan erişebilirsiniz.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :