Üretim ve Paylaşım Merkezi ‘Baz:Biz Mutfak’

mimarizm.com / 21 Mart 2018
İntema Yaşam’ın kirala & pişir mutfak konsepti içerisinde satın almadan deneme fırsatı sunan, Şule Koç tasarımı Baz:Biz mutfak, kullanıcıların alışkanlık ve ihtiyaçlarına göre özelleştirebilen esnek tasarımıyla hareketi kolaylaştıran sınırsız bir yaşam alanı sunuyor.

Mutfağı yeniden tanımlamak amacıyla Şule Koç tarafından İntema için tasarlanan Baz:Biz mutfak, yaratıcılığı ortaya çıkaran bir deneyim alanı olarak yorumlandı. Dönüşüme, etkileşime, kişiselleştirmeye açık modülleriyle kullanıcıyı harekete dahil eden İntema Baz:Biz, mutfağı hem üretim hem de paylaşım merkezi haline getiriyor. 

Kullanıcıyı harekete geçiren ödüllü mutfak tasarımı

Mutfakta geçirilen her dakikaya değer veren İntema, mutfağı evin kalbine taşıdığı tasarımlarıyla kullanıcılara yenilikçi bir mutfak deneyimi yaşatıyor. İntema Yaşam’ın kirala & pişir mutfak konsepti içerisinde satın almadan deneme fırsatı sunduğu ve kullanım kolaylığıyla öne çıkan Baz:Biz mutfak, 2017 Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması’nda “Üstün Tasarım Ödülü” aldı. Aynı zamanda Elle Decoration dergisinin 2017 EDİDA Ödülleri'nde de “Mutfak” kategorisinde birinci seçildi.

İntema Baz:Biz Mutfak, Şule Koç

Paylaşıma açık sınırsız bir yaşam alanı

İntema Baz:Biz mutfak serisi, kullanıcıların alışkanlık ve ihtiyaçlarına göre özelleştirebileceği modüler yapısı ve esnek tasarımı ile rahatça hareket edebilen sınırsız bir yaşam alanı olarak konumlanıyor. Paylaşmak için yaratılan bu alan, birlikte üretmeye, farklı ve yeni olanı denemeye teşvik ediyor. Yapısında bulunan parça ve aksesuarları, işlevlerine göre önceden belirlenip tasarlanmamış olan İntema Baz:Biz, kullanıcıların yaratıcılığını ortaya dökebilmeleri için düşünülmüş bir mutfak olarak dikkat çekiyor.

İntema Baz:Biz Mutfak, Şule Koç

Baz:Biz Mutfak’ı ayrıcalıklı kılan özellikler

İntema Baz:Biz mutfağın yer değiştirebilen yapıya sahip mobil kiler dolabı, ihtiyaç duyulan her an yanınızda yer alıyor. Masa ve tezgâhla uyumlu kanallara yerleştirebilen magnetli aksesuarlar da mutfaktaki işlemlerinizde kolaylık sağlıyor, zamanı daha verimli kullanmanıza yardımcı oluyor. Üst dolaplarda bulunan hareketli raflar ise istediğiniz gibi düzenlenebiliyor, taşınabilir kasa modülü arzu ettiğiniz yere taşınma özelliğiyle gerek duyduğunuz malzemeye zahmetsizce ulaşmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca 360 derecelik masa tasarımı ve duble eviye ile sensörlü aydınlatmalar mutfakta yaşanan her ana enerji veriyor.

İntema Baz:Biz Mutfak, Şule Koç


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :