TürkSMD 14. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

mimarizm.com / 06 Ekim 2021
TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri mimarlık ve yapı sektörü temsilcilerinin geniş katılımı ile 5 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da yapılan törenle sahiplerini buldu.

Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin organize ettiği ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in katıldığı törende yapı sektörünün tüm paydaşları bir araya geldi. TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in yanısıra mimarlık ve yapı sektörü temsilcilerinin geniş katılımı ile 5 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da yapılan törenle sahiplerini buldu.

Bu sene 14.sü yapılan TürkSMD Mimarlık Ödülleri Töreninde Cosentino ana sponsorluğu, Pimeks – Schuco gold sponorluğu ve Masterled teknoloji sponsorluğunu üstlendi.

Türk Serbest Mimarlar Derneği, mimarlık mesleğine ve kültürüne katkı koyan mimarları, kurumları ve yapıları ödüllendiriyor. İki yılda bir düzenlenen TürkSMD Mimarlık Ödülleri, Büyük Ödül, Yapı Ödülü, Mimarlığa Katkı Ödülü, Basın-Yayın Ödülü ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere 5 dalda veriliyor.

Törende mimarlık ofislerinin yanısıra yapı sektöründe yer alan yatırımcı, müteahhit, mühendis-müşavir ve yapı malzemesi üreticileri gibi farklı paydaşlar bir araya geldi. Yapı sektörü için seçkin bir buluşma özelliği taşıyan etkinlikte ayrıca kamu kurumları, akademisyenler ve yerel yönetim temsilcileri de yer aldı.

“TürkSMD olarak büyük bir görev üstleniyoruz”

Tören açılış konuşmasını yapan TürkSMD Başkanı Ali Osman Öztürk, özetle “TürkSMD olarak önemli bir görev üstleniyoruz. Mimarlık mesleğinin gelişmesi ve serbest mimarlık hizmetlerinin sorunlarına, kamu ve özel işverenler nezdinde çözümler üretilmesi yönünde çalışmalar yürütüyoruz. TürkSMD Mimarlık ödüllerinin mesleğimize yeni ufuklar açmasını diliyor, ödül alan tüm kişi ve kurumları tebrik ediyorum.” dedi.

Törene katılan ve Büyük Ödül kazananı Uygur Mimarlığa ödülünü veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, TürkSMD’ye nitelikli mimarlık hizmetlerini teşvik edici çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek, ödül sahiplerini tebrik etti. Mimari proje yarışmalarını teşvik eden, ortak akıl ve katılımcı yönetim anlayışına vurgu yaparak, Başkent Ankara’nın en kaliteli hizmete kavuşması yönünde çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri’nde ödül alan isimler şöyle sıralandı:

Büyük Ödül: Semra - Özcan Uygur (Uygur Mimarlık)

Yapı Ödülleri:

- İyziPark projesiyle Ahmet Alataş (Ahmet Alataş Mimarlık)

- Troya Müzesi projesiyle Ömer Selçuk Baz (Yalın Mimarlık)

- Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi projesiyle 9016 Mimarlık

Basın Yayın Ödülleri:

- Arketon Yayıncılık

- Mimarizm

- Şehir Hepimizin Seris ile Medyascope

Mimarlığa Katkı Ödülleri:

- Gülru Necipoğlu

- Jale Erzen

- İhsan Bilgin

Jüri Özel Ödülü: Aslı Özbay


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • Esra Akcan geçen yıl Sevgili Mimarizm: Jüri başkanı olduğum 14. TSMD Mimarlık Ödüllerinde size basın yayın ödülü vermek hepimizi çok onurlandırdı ve mutlu etti. Bu fazlasıyla hak edilmiş ödül için sizleri tekrar tekrar kutluyorum. Tüm yaptığınız işler, taviz vermeyen özverili çalışmalarınız ve hayat mücadeleniz için hem kendi adıma, hem jüri adına, hem de eğer izin verirseniz toplum adına teşekkür etmek istiyorum. Tekrar tebrikler.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :