The Architectural Photography Awards Kısa Listeye Kalanlar Açıklandı

mimarizm.com / 16 Kasım 2022
30 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Lizbon'da düzenlenecek olan Dünya Mimarlık Festivali (WAF) kapsamında sergilenecek "The Architectural Photography Awards" finalistleri açıklandı.

Amerika, ©Xi Chen

Bu yıl onuncusu düzenlenen ve 64 farklı ülkeden katılım gerçekleşen Mimari Fotoğrafçılık Ödülleri’nin (The Architectural Photography Awards) kısa listeye kalanları açıklandı. Dış Mekan, İç Mekan, Yer Algısı, Kullanımdaki Binalar, Ulaşım Merkezleri ve bu yılın teması olan Köprüler olarak altı kategoride değerlendirilecek olan fotoğraflar, 30 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlenecek olan Dünya Mimarlık Festivali'nde (WAF)  sergilenecek. Her kategoriden iki kazanan, festivalin son günü açıklanacak.

Almanya, ©Marco Tagliarino

Hong Kong, ©WIlliam Shum

Dünya Mimarlık Festivali program direktörü Paul Finch, “Artık 'herkes fotoğrafçı' olduğu için, potansiyel müşterilerin (ve yarışma jürilerinin!) her gün karşısına çıkan sayısız fotoğraf nedeniyle iyi mimari fotoğrafçılığın önemi arttı. APA (The Architectural Photography Awards) programı, mimari fotoğrafçılığın sadece orada olanı kaydetmek yerine tasarım anlayışımızın nasıl geliştirebileceğini her yıl bu ödüller sayesinde hatırlatmaktadır” diye belirtiyor ve “umarım uzun süre bu şekilde devam eder” diye ekliyor.

Tayland, ©Jiang Zhenyu

Fransa, ©Thibault Jorge

Bu yıl jüri; mimari fotoğrafçı, Kingston Üniversitesi Tasarım Bölümü Onur Doktorası ve RIBA Ömürboyu Onu Ödülü sahibi Richard Bryant, Foster + Partners'ın ortağı ve iletişim başkanı Katy Harris,  emlak uzmanı Kunle Barker, Kraliyet Sanat Akademisi’nde Mimarlık Bölümü Başkanı ve Heinz Küratörü Vicky Richardson, tasarımcı ve marka stratejisti John Rushworth, Illinois Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde Doçent olan Stewart Hicks, mimar ve Farshid Moussavi Architecture'ın kurucusu Farshid Moussavi, Zaha Hadid Architects'in mimarı ve müdürü Patrik Schumacher ve 2021 Mimari Fotoğraf Ödülleri'nin kazananı Liu Xinghao’dan oluşmaktadır.

Çin, ©Hu Kangyu

İstanbul Havalimanı Türkiye, ©Simon Kennedy

Haber archdaily'den çevrilerek derlenmiştir.


The Architectural Photography Awards Finalistleri - Resim Galerisi

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :