Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu Başvuruları'nın İlk Aşaması Sonuçlandı

mimarizm.com / 15 Kasım 2022
Venedik Bienali 18. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu için yapılan açık çağrıda ikinci aşamaya geçen projeler belirlendi.

Ölçü Olarak Mimarlık, 2021_Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu_Küratoryal Ekip: Neyran Turan, E. Ece Emanetoğlu, Melis Uğurlu, Betsy Clifton, Samet Mor, Ian Erickson

Venedik Bienali'nde yer alan Türkiye Pavyonu'nun koordinasyonunu 2007'den beri üstlenen İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), önümüzdeki yıl düzenlenecek 18. Uluslararası Mimarlık Sergisi'ndeki Türkiye Pavyonu projesinin belirlenmesi için iki aşamalı bir açık çağrı yapmıştı.

Aslı Çiçek, Neyran Turan, Prof. Dr. Ayşen Savaş, Han Tümertekin ve Ertuğ Uçar’dan oluşan Seçici Kurul, ilk aşamada alınan 24 proje başvurusu arasından dördüne, ikinci aşamada değerIendirilmek üzere davet gönderdi.

Seçilen projeler:

Davetkar İstilacılar: Bir Kamusal Hayat Laboratuvarı
Hülya Ertaş, Laura Muyldermans ve Sander Rutgers

Hayalet Hikâyeleri: Mimarlığın Çuval Teorisi
Sevince Bayrak ve Oral Göktaş

OPIFEX
Hakan Tüzün Şengün, Sinan Logie ve Kibele Yarman

60 metrekare veya daha az (≤ 60 m2)
Open Urban Practice

Açık çağrının ilk aşamasında projeler, küratoryal temanın geçerliliği, önerilen projenin uygulanabilirliği ve küratoryal ekibin organizasyon yapısına göre değerlendirildi. İkinci aşamada ise başvuru sahiplerinden sergi tasarımı, çalışma yöntemi, basılı malzeme, takvim ve bütçe gibi konularda daha ayrıntılı bir sunum hazırlamaları istenecek. Seçilen proje sahiplerine araştırmalarını derinleştirmek için bir şerefiye verilecek. Ardından proje ekipleri, Seçici Kurul üyeleri ve İKSV ekibine projelerini sunacak.

Venedik Bienali 18. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu’nda yer alacak proje, 17 Kasım’da açıklanacak.

Türkiye Pavyonu projesinin seçim süreci ve Venedik Bienali 18. Uluslararası Mimarlık Sergisi'yle ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :