Sony'nin Yeni Kablosuz Kulaklık Serisi h.ear ile Renkleri Duyun

mimarizm.com / 12 Ocak 2016
Sony, 'hear your colours' sloganı ile Yüksek Çözünürlüklü Ses ürünleri yelpazesinin en son üyeleri olan ve parlak renkli tasarımları ile dikkat çeken kablosuz 'h.ear' kulaklık ailesini ve dünyanın en küçük Yüksek Çözünürlüklü Sese sahip kablosuz hoparlörünü tanıttı.

Walkman, MP3 çalar, telefon veya tablete eşlik edebilen h.ear, estetik, konfor, hareket halindeyken kullanım ve Yüksek Çözünürlüklü Ses kalitesini harmanlıyor. Yeni ürünlerde, Yüksek Çözünürlüklü Ses aktarımında kullanılan LDAC kodlama teknolojisinden yararlanılıyor. LDAC, kablosuz ortama göre çok sayıda aktarım hızını destekliyor. 990 kbps’lik maksimum transfer hızında (geleneksel Bluetooth sesin yaklaşık üç katı veri) aktarım yaparak Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğinin yüksek ses kalitesinde deneyimlenmesine imkan sağlıyor. 

h.ear ürün yelpazesinin başka bir ortak özelliğini ise tüm yeni modellerin Krom Mavisi, Parlak Kırmızı, Kömür Siyahı, Limon Sarısı ve Koyu Pembe olmak üzere beş canlı renkte sunulması oluşturuyor. Cihazın gövdesinden kablosuna kadar farklı malzemelerden yapılan ve farklı yüzeylere sahip bileşenlerinin tümü aynı renkte üretiliyor. Tek renk, her kullanıcıya hitap edebilecek sade bir görünüm sunuyor.

h.eargo: Taşınabilir Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Hoparlör

h.ear go, yeni tasarlanan 35mm çapındaki Yüksek Çözünürlüklü tam aralıklı hoparlör ünitesi sayesinde güçlü bir ses sunuyor. Sol ve sağ kanal hoparlör hazneleri, bas tepkisini genişleten çift pasif radyatörler ile tamamlanıyor. Kompakt boyutlarına rağmen, sıkı, güçlü baslar sunan Extra Bass ile yüksek bir performans sergiliyor. Aynı zamanda, dahili Google Cast ve Spotify Connect desteği ile daha fazla müzik seçeneğine ulaşılabiliyor.

Kompakt h.ear go, 12 saatlik pil ömrü ile uzun süre kullanım sağlıyor. Kablosuz bağlantılar Bluetooth, tek dokunuşta dinleme imkanı ise NFC ile sağlanıyor. Ayrıca, USB-B ve Ses Girişi üzerinden kablolu bağlantı seçenekleri de sunuluyor. 

Dijital Gürültü Engelleme Özellikli h.ear on KablosuzNC Bluetooth Kulaklık 

Dijital Gürültü Engelleme özelliği ile ortamdaki sesler elenerek kullanıcının müziğe odaklanmasına imkân veriliyor. Gürültü Engelleme özelliği sürekli olarak ortam seslerini analiz ederek içinde bulunulan ortama uyacak en etkili gürültü önleme modunu otomatik olarak seçiyor. Bluetooth ve gürültü önleme özelliği açıkken dahi, 20 saatlik pil ömrüne sahip kulaklık kıtalar arası yolculuk gibi sürelerde bile yeterli olabilmek üzere tasarlanıyor.

Kulaklığın ses kalitesi, diyafram kubbelerinin istenmeyen titreşimlerini bastırmak ve net sesi yüksek doğrusallık ile yeniden üretmek için titanyum ile kaplanması ile geliştirilmiş. Özel tasarımlı kulak yastıkları, kullanım konforunu arttırırken müziğin başkasını rahatsız etmemesini sağlamak üzere ses sızıntısını da asgari düzeye indirmeyi amaçlıyor.

h.ear in Kablosuz: Kulak içi Bluetooth Boyun Arkası Tip Kulaklıklar

Kompakt ve hassas 9mm sürücü ünitesi ile donatılan h.ear in Kablosuz’da, sürücü çıktısını maksimize etmek üzere, manyetik yol tipi bir manyetik devre bulunuyor. h.ear in Kablosuz aynı zamanda akıllı telefonla eller serbest arama için dahili bir mikrofon ve HD ses desteği de sunuyor. Kulaklığın bir diğer detayını ise, pili bittiğinde dahi müziğin durmaması için telefon veya MP3 çalara doğrudan bağlantı sağlayan normal mini jak oluşturuyor.


 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :