SMD’ler Çalıştay İçin İstanbul’da Toplandı

mimarizm.com / 12 Nisan 2017
Türk Serbest Mimarlar Derneği, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ve İzmir Serbest Mimarlar Derneği üyelerinin katılımıyla, Kalebodur sponsorluğunda gerçekleşen SMD'ler Çalıştayı, 8 Nisan'da İstanbul Kalebodur Merkez Binası’nda yapıldı.

Kalebodur Pazarlama İletişimi Müdürü Pelin Özgen Piker’in açılış konuşması ve Kalebodur ürünleri sunumu ile başlayan çalıştay kapsamında; İş Yapma Koşullarının Düzenlenmesi, Yurtdışı İşler, Mevzuat Sorunları, SMD’lerin Geleceği ve SMD Ortak Çalışmaları konu başlıklarında beş grup oluşturularak, üyelerden her bir konuya yönelik sorun analizleri ve çözüm önerileri elde etmeleri istendi.

Çalıştayın moderatörlüğünü TSMD üyesi Enis Öncüoğlu yaparken, gruplar arası koordinasyonu ise TSMD üyesi Tülin Çetin, TSMD Genel Sekreteri Çiğdem Alp ve İstanbul SMD Genel Sekreteri Dilek Safer üstlendi. Grup çalışmalarından önce Tülin Çetin, çalıştay kapsamını, amaçlarını ve çalışma yöntemini katılımcılara aktardı. Gruplar belli bir zaman diliminde çalışarak konularına yönelik görüşler elde ettiler ve günün sonunda toplu sunumlar ile katılımcılara aktarımda bulundular. 

Keyifli ve verimli geçen çalıştayda, bu sene 30. yılını kutlayan Türk Serbest Mimarlar Derneği için de pasta kesildi. Grup çalışmalarında ortaya çıkan verilerden oluşan sonuç bildirisi önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :