İzmirSMD'nin Yeni Başkanı Hüseyin Egeli

mimarizm.com / 24 Şubat 2017
İzmir Serbest Mimarlar Derneği, 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda, 2017 - 2019 dönemi yönetimini belirledi.

İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmirSMD), 2017-2019 dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Hüseyin Egeli seçildi. 

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ise; Hande Balçu (sayman), Tamer Aksüt, Burçin Demirci ve Boğaç Alpugan olarak belirlendi.

Hüseyin Egeli hakkında:
1958’de İzmir’de doğdu. 1982’de İstanbul DGSA’dan “Yüksek Mimar” ünvanıyla mezun oldu. 1983-85 arası kariyerine Şeref Aldemir ile birlikte mimari proje ve iç mekan tasarımı çalışarak başladı. Egeli Yapı‘yı 1985 kurdu ve ağırlıklı olarak kendisinin projelendirdiği inşaat faaliyetlerine başladı.

Egeli Proje Yapı ve Danışmanlığı Ltd. Şti. adını 1992’de alarak iş merkezleri, fabrikalar ve şehir içinde çok katlı yapılar tasarlayan ve inşa eden Egeli, kariyerinin son evresinde Urla, Zeytinalanı ve Çeşme’de çok sayıda konut üretti. 1995-2000 yılları arasında Çınar Bilgin ile birlikte tasarım projeleri üreten Egeli, bu dönemde Saruhan Konservecilik ile Koleksiyon 2 Seçkisi’nde yer aldı.

1973-1994 yılları arasında mimarlık kariyeri ile birlikte sürdürdüğü sutopu sporunda milli takım kaptanlığı yapmış ve masterlar kategorisinde Dünya ve Avrupa üçüncülüğü başarısına ulaşmıştır.

İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin kurucu üyesi de olan Hüseyin Egeli, halen İzmir Ekonomi Üniversitesi’ nde yarı zamanlı öğretim görevlisidir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :