Şehir Dedektifi'nin İlk Yayını Çocuklar için Beyoğlu Haritası Çıktı

mimarizm.com / 10 Ocak 2020
Çocukların mekânsal haklara erişimini gündem eden ve bu haklara erişimi kapsayıcı yöntemlerle geliştirmek için çalışmalar yürüten Şehir Dedektifi İnisiyatifi’nin ilk yayını Çocuklar için Beyoğlu Haritası çıktı.

Çocuklar için Beyoğlu Haritası, çocuklara semtin tarihi ve kültürel bilgisini şehir deneyimini içerecek şekilde sunan bir kurguyla tasarlandı. Yayın tasarımı ve içeriği Gizem Kıygı’nın, grafik tasarım ve illüstrasyonları ise Tolgahan Akbulut’un üstlendiği yayın, Beyoğlu’nun karakterini oluşturan kelimelerden derlenen Beyoğlu Sözlüğü, çocukların mekânla kurdukları bağı derinleştirecek duyu oyunları ve semtin farklı mahallelerini deneyimlemeye açık yapıştırmalı haritadan oluşuyor. 5 yaş ve üzeri çocukları Beyoğlu’nda bir maceraya davet ederken yetişkinlere de Beyoğlu’nun toplumsal-mekânsal tarihine çocukları içererek bakmayı öneriyor.

Çocuklar için Beyoğlu Haritası'nı alarak semti yeniden deneyimlerken çalışmalara katkı sunulabilir. sehirdedektifi1@gmail.com adresine mail atarak, yayın etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek rehberli yürüyüşler hakkında bilgi alınabilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :