Çocuklar İçin İstanbul’u Yazanlar Konuşuyor

mimarizm.com / 09 Temmuz 2020
Şehir Dedektifi İnisiyatifi’nin çocukların kent kültürüyle buluşmasını destekleyen çocuk edebiyatını konu edeceği etkinlik serisinin 11 Temmuz günü konuğu müzisyen ve yazar Göknil Özkök.

Çocukların kentin tarihi ve kültürel değerleriyle etkileşimini okuma kültürü ve oyun yoluyla güçlendirmeyi hedefleyen İstanbul’u Okuyorum dijital ve basılı haritalama projesi kapsamında düzenlenen webinar serisinde, kenti çocuklarla buluşturan yazarlar ve kent kültürü meraklıları bir araya geliyor. 11 Temmuz 2020 saat 18:00’da gerçekleştirilecek bu ayki webinarın konuğu müzisyen ve yazar Göknil Özkök, müzik ve kentle ilişkilenmede çocuk yayınlarının etkisini kendi üretimleri üzerinden aktaracak. 

Çocukların sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama hakkını temel alarak, şehrin çocuk hafızasına ilişkin analiz çalışmaları, mekâansal katılım araçları üreten Şehir Dedektifi İnisiyatifi, büyütecini bu defa Tarihi Yarımada’ya odaklıyor. 5 yaş ve üzeri çocukları, İstanbul’un tarihi çekirdeği Tarihi Yarımada odağında, kentin okuma ve kent kültürüyle buluşturmayı hedefleyen İstanbul’u Okuyorum dijital ve basılı interaktif haritalama projesi, bol oyunlu ve okumalı rotalar hazırlıyor.

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin TC Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı hibesiyle hayata geçirdiği OKUYAY Platformu (Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu) tarafından okuma kültürünü yaygınlaştırma pilot projeleri kapsamında desteklenen İstanbul’u Okuyorum Haritalama Projesi, İstanbul’u çocuklarla buluşturan yazarlar ve çizerleri Çocuklar İçin İstanbul’u Yazanlar Konuşuyor webinarlarında bir araya getiriyor. 

11 Temmuz 2020 saat 18:00’da Şehir Dedektifi İnisiyatifi’nden Gizem Kıygı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek webinarın bu ayki konuğu, çocuk kitabı yazarı ve müzisyen Göknil Özkök olacak. Çocukların müzik ve sanatla ilişkilenmesinde kentin rolü Göknil Özkök’ün üretimleri çerçevesinde tartışılacak.

Webinara kayıt olmak için tıklayın 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :