Şehir Dedektifi Haritaları Future Architecture'da

mimarizm.com / 13 Ocak 2021
Future Architecture programında yer alan Şehir Dedektifi haritalarını oylayarak mimarlık ve şehircilik alanında görmek istediğiniz çocuk odaklı değişimin parçası olabilirsiniz.

Şehir Dedektifi haritaları, 23 Avrupa ülkesinden 27 mimarlık ve sanat platformunun oluşturduğu Future Architecture programında yer alan tasarım pratiklerinden biri oldu.

Program küresel ölçekte, yeni filizlenen ve uygulanmış iyi örnekleri yaygınlaştırma, geleceğin kentsel sorunlarına yaratıcı çözümler üreten projeleri ve tasarımcıları buluşturma amacı taşıyor.

Future Architecture programında yer alan Şehir Dedektifi haritalarını oylayarak Şehir Dedektifi İnisiyatifi'nin sesini daha fazla duyurumasına katkı koyabilir, mimarlık ve şehircilik alanında görmek istediğiniz çocuk odaklı değişimin parçası olabilirsiniz.

Şehir Dedektifi haritalarını oylamak için tıklayın

*

Keşif, katılım ve değişim için harita 

Şehir Dedektifi haritaları, çocukların kentle ilişkisini merak duygusunu tetikleyerek güçlendiriyor. Kenti bir keşif alanına çevirerek farklı çocukluk deneyimlerinin arasında katılımcı ve mekânsal bir diyalog aracı oluşturuyor. 

Proje, yayın tasarımı ve içerik: Gizem Kıygı 
Çocuklar için Beyoğlu Haritası grafik tasarım ve illüstrasyonlar: Tolgahan Akbulut
Çocuklar için Tarihi Yarımada Okuma Kültürü Haritası tasarım ve illüstrasyonlar: Gülzade Şentürk 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :