Röle Teknik Merkez Ofisi

mimarizm.com / 19 Haziran 2017
Kurumsal ofisler ve konutlar başta olmak üzere farklı ölçeklerde iç mekan projelerine imza atan EDDA Mimarlık, Röle Teknik'in Ümraniye Şerifali’deki merkez ofis binası için aydınlık ve huzur verici bir çalışma ortamı tasarladı.

Elektrik ve elektronik pazarında uluslararası markaları yurtiçinde farklı sektörlerle buluşturan Röle Teknik’in değişen vizyonu ve hedeflerine uygun yeni bir ofis mekanı arayışına cevap veren EDDA Mimarlık, firmanın Ümraniye, Şerifali bölgesindeki 2000 metrekarelik merkez binasında aydınlık ve huzur verici bir çalışma ortamı yarattı.   

Röle Teknik Ofisi, EDDA Mimarlık

Röle Teknik ofisini kaba inşaatı tamamlanmış bir yapı olarak teslim alan EDDA Mimarlık, cephede revizyonlar yaparak çalışanların gün ışından daha fazla faydalanmalarını sağladı. Bu doğrultuda binanın üç cephesi cam ile tasarlanırken, bölme duvarlarda da cam kullanılmasıyla iç mekanda bol ışık alan, şeffaf ve ferah bir atmosfer elde edildi. 

Röle Teknik Ofisi, EDDA Mimarlık

Röle Teknik Ofisi, EDDA Mimarlık

Mevcut dolaşım alanlarının yeniden düzenlenerek kat giriş akslarının ortaya alındığı projede, departmanlar bu giriş aksının etrafına yerleştirildi. Giriş karşılama bölümünde firmanın temin ettiği ürünlerin yer aldığı sergileme alanı oluşturulurken, zemin kat ve birinci kat arasında planlanan galerinin orta aksında yeşil bir bahçeye yer verildi. Bölümlerin duvarlarında ise firmanın faaliyet ve hizmetlerine uygun görsellerin yer aldığı panolar oluşturuldu. 

Röle Teknik Ofisi, EDDA Mimarlık

Binanın bir katı yönetim katı olarak düzenlenerek ortaklar ve üst düzey yöneticiler bu kata yerleştirilirken; teras katında çalışanların yemek yiyebileceği ve iş hayatının yoğunluğundan uzaklaşabileceği bir kafe ve restoran alanı oluşturuldu. Bu katta ayrıca, terasa çıkışı olan bir dinlenme alanına da yer verildi. 

Zeminde genel olarak Interface Stepforward karo halı kullanıldı, dolaşım alanlarında ise mermer kaplamaya ağırlık verildi. Aydınlatmada Avolux firmasının ürünleri tercih edilirken, lineer aydınlatmalar özel olarak tasarlandı. Tüm ofis koltuk ve sandalyeleri ise Connection markasının ürünlerinden seçildi.

Röle Teknik Ofisi, EDDA Mimarlık

Röle Teknik Ofisi, EDDA Mimarlık

Röle Teknik Ofisi, EDDA Mimarlık


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :