PepsiCo Türkiye Ofisi’nde Çalışanlar Kendi Ortamlarını Tasarlıyor

mimarizm.com / 18 Ağustos 2016
Yudum Boytorun ve Semih Boytorun’un kurucusu olduğu Boytorun Architects’in tasarladığı PepsiCo Türkiye Ofisi, markanın genç ve dinamik ruhuyla bütünleşen esnek mekan kurgusuyla farklı ölçeklerdeki grup çalışmalarına olanak sağlıyor, çalışanlara kendi ortamlarını yaratma şansı veriyor.

pepsico boytorun mimarlık

Boytorun Architects’in tasarladığı PepsiCo Türkiye Ofisi, kentin en hareketli noktalarından biri olan 4. Levent Tekfen Tower’ın iki farklı katında konumlanıyor. PepsiCo'nun genç ve dinamik ruhuyla bütünleşen esnek bir mekan kurgusunu en belirleyici tasarım kriteri olarak ele alan Boytorun Architects, Y kuşağının aktif olarak dahil olduğu iş hayatına yeni bir soluk getiriyor.

boytorun mimarlık pepsico

Hareketli ve esnek bir mekan planlamasıyla hem PepsiCo’nun kurumsal kimliğini yantısan, hem de ofis çalışanlarının farklı ölçeklerdeki grup çalışmalarına olanak sağlayarak, çalışanlara kendi ortamlarını yaratma şansı veren Boytorun Architects, nitelikli malzeme seçimleriyle iç mekanda farklı bir atmosfer yakalamayı hedefliyor.

boytoru mimarlık pepsico

boytorun mimarlık pepsico

Yeşil rengin ve ahşap kompozisyonunun ön plana çıkarıldığı toplamda 3250 metrekare alana sahip PepsiCo Türkiye Ofisi’nde, başta malzeme ve mobilyalar olmak üzere tüm hacimde kullanılan renk ve form seçimleri firmanın ‘sürdürülebilir ve çevreci’ misyonuyla bütünleşiyor. Canlı bitkiler, doğal malzemeler ve yeşil vurgusu ile, sıradan plaza-ofis-çalışan ilişkisini kırmak isteyen Boytorun Architects, çalışanlarda doğal bir ortamda çalışıyor olma hissi uyandırmayı amaçlıyor.

Herkes için daha fazla gün ışığı

boytorun mimarlık pepsico

Açık ofislerin cam kenarında, kapalı ve yarı açık ofislerin ise çekirdek etrafında konumlandırıldığı PepsiCo Türkiye Ofisi’nde herkes için daha fazla gün ışığı ve manzara ilkesi uygulanıyor. Bu bağlamda yarı saydam bir yüzeyle ofis alanından ayrıştırılan, farklı sayıdaki gruplar için kapasite değişikliği özelliğine sahip toplantı odaları, doğal ışığı mümkün olduğunca genel çalışma alanına aktarabilecek şekilde kurgulanmış.

boytorun mimarlık pepsico

Işığın kontrollü dağılımına da katkıda bulunması hedeflenerek tasarlanan adacıklar, ofis içerisindeki çalışma bölümlerini tanımlarken aynı zamanda mekandaki hareketliliğin tavanda da devam etmesini sağlıyor.Kahve molalarının ve ufak toplantıların daha keyifli geçmesi için mekana entegre edilen yeşil keçe sedirler çalışma alanını bölerek tanımlıyor. Bölmelerde de kullanılan keçe, gözenekli yapıya sahip olma özelliğiyle belirli miktardaki sesi yutarak istenen akustik seviyenin korunmasına da yardımcı oluyor.

boytorun mimarlık pepsico

boytorun mimarlık pepsico

boytorun mimarlık pepsico

baytorun mimarlık pepsico


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :