Mercedes-Benz Türk IT Hizmetleri Merkezi

mimarizm.com / 22 Haziran 2016
Boytorun Architects’in Mercedes-Benz için tasarladığı IT Hizmetleri Merkezi, çalışanların motivasyonunu artıracak ve sosyalleşmelerine imkan tanıyacak dinamik kurgusuyla dikkat çekiyor.

Kullanılan malzeme ve mobilya anlamında, tüm hacimde renkleri ve formları farklı kompozisyonlarda bütünleştirerek ön plana çıkartmayı amaçlayan Boytorun Architects, Mercedes-Benz Türk IT Hizmetleri Merkezi’ni canlı bitkiler, doğal malzeme kullanımları ve yeşil vurgusuyla sıradanlığı kıran bir anlayışla ele almış.

boytorun 1

boytorun 2

Mimar Yudum Boytorun ve Mimar Semih Boytorun’un kurucusu olduğu Boytorun Architects’in Mercedes-Benz için tasarladığı IT Hizmetleri Merkezi, çalışanların motivasyonunu artıracak, sosyalleşmelerine imkan tanıyacak, dinamik ve enerji veren kurgusuyla dikkat çekiyor. 

boytorun 3

boytorun 8

Çalışanlara doğal bir ortamda olduklarını hissettirmek isteyen mimarlar, toplamda 5.900 m2 alanda kurgulanan ve her gün yaklaşık olarak 360 çalışanı ağırlayan Mercedes-Benz Türk IT Hizmetleri Merkezi’nde markanın dinamik ekibinin çalışma tarzıyla bütünleşen ve canlı renk kullanımlarıyla ferahlatılan bir iç mekan yaratmışlar. Açık ofis alanlarında gün ışığının etkin kullanımını arttırmak amacıyla binanın mevcut pencere büyüklükleri yeniden düzenlenmiş.

boytorun 5

boytorun 8

boytorun 1

Çatı katında, açık ofis ve yönetim birimlerinin merkezinden konumlandırılan elips biçimindeki toplantı odası, sadece konumuyla değil, aynı zamanda şeffaf kurgusu ve dikkat çekici formuyla da güçlü bir odak noktası oluşturmuş. Boytorun Architects, ahşap malzeme kullanımı ve geçişli çakıl zemin kurgusuyla zenginleştirdiği teras alanıyla çalışanların dinlenmeleri, sosyalleşmeleri ve çeşitli organizasyonlar düzenleyebilmeleri için nitelikli bir alan yaratmış. Kahve molalarının ve ufak toplantıların daha keyifli geçmesi hedefiyle tasarlanan yüksek sırtlı mobilyalar, çalışma alanını hem tanımlayan hem de bölen elemanlar olarak kurgulanmış.

boytorun 0

Bina genelinde zemin katların karşılama ve teknik birimlerin bulunduğu alanlar olarak kullanıldığı Mercedes-Benz Türk IT Hizmetleri Merkezi’nde açık ofisler, yönetici birimleri ve sosyal alanlar ikinci ve üçüncü katlarda konumlanmış.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :