Pantone’den Tabu Yıkan Bir Renk: Period

mimarizm.com / 08 Ekim 2020
Sağlık markası Intimina işbirliği ile aktif, maceracı ve kendinden emin bir kırmızı tonu olan “Period” Pantone renkleri arasına girdi.

Pantone ve sağlık markası Intimina, kadınların regl dönemleri üzerine olumlu bir diyalog başlatmak için "aktif ve maceracı" bir kırmızı renk oluşturmak için işbirliği yaptı. Kırmızı renk tonu, içinde bir adet kabı bulunan bir rahim ve yumurtalık konturlu grafikle Pantone markalı bir kartta sunuldu.  

Vücuda rahatça sığacak şekilde tasarlanan ve insanlara adet akışını yönetmeleri için düşük maliyetli ve sürdürülebilir bir yol sunan yeniden kullanılabilir bardakların birkaç farklı modelini üreten İsveçli sağlık ürünleri şirketi Intimina, menstrüasyon ile ilgili konuşmaları normalleştirmek amacıyla vurucu bir etki yaratmak için Pantone ile ortaklık kurdu.

Pantone başkan yardımcısı Laurie Pressman, "Kendinden emin bir kırmızı tonu olan Period'un yaratılmasında Intimina ile ortak olmaktan büyük onur duyduk" dedi ve "Aktif ve maceracı bir kırmızı tonunun adet gören insanları kendileriyle gurur duymaya cesaretlendiriyor" diye ekledi. Yeni kırmızı tonu, renk eşleştirme hizmetinin bir parçası olarak Pantone tarafından sunulan binlerce renkten biri olacak.

Intimina Global Marka Yöneticisi Danela Žagar, "Milyarlarca insanın adet görmesine rağmen, tarihsel olarak bu, kamuya açık olarak görülmemesi veya hakkında konuşulmaması gereken bir şey olarak görülmüştür" dedi ve 2020 yılında ve bu doğal sürecin bir mesele veya olumsuz bir deneyim olarak görülmekten vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı. 

Period Kırmızısı, Intimina'nın menstrüaasyon yönetmenin ekstra bir mali ve sosyal yük olduğu yoksulluk içinde yaşayan insanlara yardım eden Action Aid'e bağış içeren Seen + Heard adlı kampanyasının bir parçası.

*

Haber dezeen'den çevrilerek derlenmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :