Pantone 2022 Rengi: Very Peri

mimarizm.com / 09 Aralık 2021
Pantone tarafından "Cezayir menekşesinin mavi tonu" olarak tanımlanan Very Peri, 2022 için yılın rengi seçildi.

Renk standardını belirleyen en tanınmış kuruluş olan Pantone, 2022 için seçtikleri rengin geleneksel mavinin "sabitliği" ile kırmızının "enerjisi ve heyecanı" arasında bir denge kurduğunu söylüyor.

Pantone Renk Enstitüsü yönetici direktörü Leatrice Eiseman’ın açıklamasına göre eşi görülmemiş bir değişim dünyasına girerken, Pantone 17-3938 Very Peri, güvenilir ve sevilen mavi renk ailesine yeni bir perspektif ve vizyon getiriyor. Mavinin niteliklerini kapsayan, ancak aynı zamanda menekşe kırmızısı bir alt tona sahip olan Pantone 17-3938 Very Peri, cesur yaratıcılığı ve yaratıcı ifadeyi teşvik eden neşeli bir tavır ve dinamik bir duruş sergiliyor.

Marka bu yıl ilk kez, yılın rengi için mevcut renk kataloğunda yer almayan yeni bir renk tonu yaratmaya karar verdi. Ortaya çıkan renk, lavanta ve bazı kuş türlerinin tüyleri gibi doğada yaygın olarak bulunan renklere benziyor.

Pantone'ye göre Very Peri, mevcut fiziksel ve dijital ortamın göstergesi olarak okunuyor. Metaverse'ün yükselişi ve koronavirüs kapanmalarının etkisini renk seçiminde belirleyici olan kilit unsurlar olduğunu belirtiliyor.

Haber Pantone'in web sitesinden çevrilmiştir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :