MUBI Mart Programı Açıklandı

mimarizm.com / 25 Şubat 2022
Hasan Söylemez’in çölü aşmaya çalışan göçmen Afrikalıların hikayesini anlattığı belgeseli Tenere ve bir çocuğun gözünden II. Dünya Savaşı’nın dehşetini yansıtan Boyalı Kuş, MUBI'nin Mart programında yer alan filmler arasında.

Tenere ve Boyalı Kuş MUBI Mart programında izleyebileceğiniz filmler arasında yer alıyor.

BOYALI KUŞ - Václav Marhoul, 2019

Jerzy Kosiński’nin ses getiren romanının bu çarpıcı uyarlaması, bir çocuğun gözünden II. Dünya Savaşı’nın dehşetini yansıtıyor. Görselliğiyle dikkat çeken bu bol ödüllü sert öyküde Stellan Skarsgård, Harvey Keitel ve Udo Kier gibi usta isimler yer alıyor. 17 Mart'tan itibaren yayında.

TENERE - Hasan Söylemez, 2020

Gezgin, fotoğrafçı ve belgesel sinemacı Hasan Söylemez, Nijer’in Agadez şehrinden yola çıkarak Avrupa’ya ulaşmaya çalışan Afrikalıların öyküsünü anlatıyor. Söylemez, elinde kamerasıyla tek başına bu yolculuğa tanıklık ederken, Nuh’un gemisini andıran bir kamyonun içinde çölle baş etmeye çalışanların yaşadıklarını gözlemliyor. 6 Mart'tan itibaren yayında.

MUBI, Romanya Yeni Dalgasının en önemli yönetmenlerinden Radu Jude’nin 2021 Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı kazanan yapıtı KAÇIK PORNO’yu, 2021’de Cannes’da Altın Palmiye için yarışan ve ülkesi Çad’ı Oscar yarışında temsil eden LINGUI, KUTSAL BAĞLAR’ı, Leyla Yılmaz’ın ikinci uzun metrajı BİLMEMEK’i, Alican Yücesoy’un hem yazıp hem de yönettiği kısa filmi TAŞ’ı, dünya sinemasının en önemli çağdaş ustalarından Hirokazu Kore-eda’nın en sevilen yapıtlarını, yaratıcı senaryoları ve ifadesiz mizahıyla sinemamızda kendine özgü bir yer edinen Ali Kemal Çınar’ın tüm filmlerini ve daha fazlasını mart programında sinemaseverlerle buluşturuyor.

MUBI Mart ayı programı için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :