MUBI Eylül Programı Açıklandı

mimarizm.com / 01 Eylül 2021
4 Eylül'den itibaren MUBİ'de izlenebilecek GAGARINE, 16 yaşındaki bir gencin, kentsel dönüşümle yok olma noktasına gelen yaşam alanını kurtarma mücadelesini anlatıyor.

MUBİ Eylül ayı programında yer alan GAGARİNE kentsel dönüşüme odaklanıyor.

2020 Cannes Film Festivali resmi seçkisinde yer alan GAGARINE, Paris’in hemen dışındaki bir gettoda, 16 yaşındaki siyah bir gencin, kentsel dönüşümle yok olma noktasına gelen yaşam alanını kurtarma mücadelesini anlatıyor. Mathieu Kassovitz’in modern klasiği PROTESTO (LA HAINE) gibi toplumsal bir duyarlılığa sahip, Fransa’nın çok kültürlü yapısına ve yoksul kesimde biriken öfkeye vurgu yapan film, bir yandan da, bilim kurgu filmlerinden çıkma fütüristik bir atmosfere sahip.

Gagarine, Yönetmen Fanny Liatard, Jérémy Trouilh, 2020

Fanny Liatard ve Jérémy Trouilh’un bu çok ses getiren çıkış filmi, astronomi tutkunu ana karakteri Yuri gibi, bir yandan gözünü yıldızlara dikerken bir yandan da günümüz Fransasının çarpıcı bir panoramasını çıkarıyor. GAGARINE 4 Eylül’den itibaren MUBI’de izlenebilir.

Eylül ayında MUBI koleksiyonuna eklenen yeni filmlerin yönetmenleri arasında Metin Akdemir, Levan Akin, Pedro Almodóvar, Roy Andersson, Charlie Chaplin, Tony Gatlif, Yılmaz Güney, Jonah Hill, Kiyoshi Kurosawa, Fanny Liatard, David Lynch, Elif Refiğ, Joachim Trier, Jérémy Trouilh ve Lulu Wang yer alıyor.

MUBİ Eylül ayı programı için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :