MUBI “Klasiklere Övgü” Projesiyle Kadıköy Sokaklarında

mimarizm.com / 09 Eylül 2021
MUBİ'nin "Klasiklere Övgü” projesi kapsamında, Sevmek Zamanı’ndan ilham alan mural çalışması, Kadıköy, Moda'da, nostaljik tramvayın Moda caddesini kestiği yollardan birinde ziyaretinizi bekliyor.

Milyonlarca sinemaseveri aynı çatı altında buluşturan dijital platform MUBI, illüstratör ve sokak sanatçısı Furkan Nuka Birgün ve yaratıcı tasarım projelerini hayata geçiren Gökhan Yücel’le bir araya gelerek, Kadıköy sokaklarına sinemamızın en unutulmaz imgelerinden birini nakşediyor.

Furkan Nuka Birgün’ün büyük usta Metin Erksan’ın başyapıtlarından Sevmek Zamanı’ndan ilham alan mural çalışması, Kadıköy, Moda, Rıza Paşa Sokak, 33 numarada, nostaljik tramvayın Moda caddesini kestiği yollardan birinde ziyaretinizi bekliyor.

Kadıköy Belediyesi’nin destekleriyle 6 Eylül’de tamamlanan proje, bu unutulmaz klasiğin hafızamıza kazıdığı “Ben resmine âşığım, ölünceye kadar da onu seveceğim” repliğiyle birlikte, Erksan’ın aşk, suret ve hakikat üzerine düşünen filminin ruhunu sokağa taşıyor.

Kreatif ajans Fikr’et ile işbirliği içinde yürütülen “Klasiklere Övgü” projesi kapsamında, Erksan’ın Sevmek Zamanı da dahil olmak üzere sinemamızın pek çok başyapıtı MUBI’de seyirciyle buluşacak, bu klasiklerle özdeşleşmiş imgeler, afişler, günümüzün en önemli illüstrasyon sanatçıları tarafından yeniden yorumlanacak.

 

*

Furkan Birgün Hakkında

Furkan Nuka Birgün 1989’da  İstanbul Beyoğlu'nda doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde öğrenim gördü. Birçok süreli ve süresiz yayınlar için çizerlik yaptı ve yapmaya devam etmekte. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli illüstrasyon ve graffiti sergilerinde yer aldı. 2019 yılında Karakarga Yayınları tarafından “Tatavla Hikayeleri” isimli çizgi romanı yayınlanan Nuka çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :