Mimarca Dergisi’nin "Akdenizli Olmak” Temalı 87. Sayısı Çıktı

mimarizm.com / 08 Mayıs 2019
KTMMOB Mimarlar Odası’nın yılda iki kez düzenli olarak çıkardığı Mimarca dergisinin "Akdenizli Olmak” temalı yeni sayısı çıktı. "Uz(ak)laştığımız Doğa" temalı 88. sayıya gönderilecek yazıların son teslim tarihi ise 15 Haziran 2019.

KTMMOB Mimarlar Odası’nın süreli yayını Mimarca dergisinin önsözlerle başlayan 87. sayıda ilk olarak UMAR Başkanı Wassim Naghi’nin “Oscar Niemayer ve Lübnan’daki izlerini” bizlerle paylaştığı yazısını iki dilde yayınladık. Ardından, “Akdenizli Olmak” temasıyla doğrudan ilişkili makaleleriyle katkı koyan Ehsan Daneshyar, Neşe Yaşın, Emine Görgül, Ayça Arslan, Gültekin Çizgen, Ali Katırcı yer alıyor. Anma bölümlerine ise Huriye Gürdallı, Nezih Ayıran, Zeynep Üstün Onur ve Anber Onar katkıda bulundu.

Ayrıca bu sayıda başlatılan Kıbrıs’ta aktif çalışan sanat ile ilişkili kuruluş ve toplulukların tanıtımında “Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği, DAKMAR, Kuzey Kıbrıs Seramikçiler Derneği ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA)” yer aldı. Mimarlık İnsanları Bölümü’nün konuğu, sadece mesleki tecrübelerini değil; Akdenizli olmakla ilgili fikirlerini Nezire Özgece’nin röportajıyla ileten Fatih Rıfkı idi. Disiplinler ötesi başlığında ise Mimari Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Yasa’nın Akdeniz görüntüleri yer alırken Mardin’in eşsiz manzaraları eşliğinde medeniyetler mirası kent tanıtıldı. Kitap bölümünde ise “Malaparte Evi” isimli kitap, Kağan Günce’nin gözünden incelendi.

Mimarca 87’yi Kıbrıs Türk Mimarlar Odası Merkez Ofisi Sekreterliği’nden temin edebilir; ayrıca derginin önceki sayılarına www.mimarlarodasi.org adresinden ulaşılabilir.

"Uz(ak)laştığımız Doğa" temalı 88. sayıya yazı gönderimi son teslim tarihi ise 15 Haziran 2019.

Mimarca’nın yazım kuralları için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :