Mimarca Dergisi’nin "Uz(ak)laştığımız Doğa” Temalı 88. Sayısı Çıktı

mimarizm.com / 12 Kasım 2019
KTMMOB Mimarlar Odası'nın yılda iki kez düzenli olarak çıkardığı Mimarca dergisinin Eylül 2019 sayısı "Uz(ak)laştığımız Doğa” başlığıyla çıktı. "Mimari Mekân: Yaşamın Sahnesi” temalı 89. sayıya gönderilecek yazıların son teslim tarihi ise 30 Ocak 2020.

KTMMOB Mimarlar Odası'nın süreli yayını Mimarca Dergisi'nin 88. sayının "Uz(ak)laştığımız Doğa" başlıklı teması, yakın zamanda Kıbrıs’ta yaşanan doğa felaketleri ve son yıllarda giderek artan çevre sorunlarıyla ilişkili. Derginin yeni sayısı “Bu Acıyı Bir Daha Yaşamak İstemiyoruz” başlığıyla Tunç Adanır’ın hazırladığı durum değerlendirmesiyle başlıyor. Dergi içinde “Mimarlık, Doğa ve Etik” konularına vurgu yapan makalelerin yanında ödüllü projeler olarak Lefkoşa’dan bir konut örneği; Ankara’dan bir showroom örneği yer alıyor.

2018 Mimarca Mekân Anlatımı yarışmasından iki seçki de bu sayıda yer alıyor. Geçen sayıda başlatılan bölümde bu defa çevre, kent ve doğanın korunması üzerine ses getiren etkinlikler yapan sivil toplum örgütleri var: “Foder, Girne İnisiyatifi, Mağusa İnisiyatifi, Masder ve Zeytinlik Koruma Derneği. Derginin sonunda ise “Mini Yaban Çiçekleri Rehberi” çocuk kitabı olarak önerilirken “Tenin Gözleri” kitabı ise okuyucular için bir seçim.

Mimarca 88’i Kıbrıs Türk Mimarlar Odası Merkez Ofisi Sekreterliğinden temin edebilir; ayrıca derginin önceki sayılarına www.mimarlarodasi.org adresinden ulaşılabilir.  

"Mimari Mekân: Yaşamın Sahnesi” temalı 89. sayıya yazı gönderimi son teslim tarihi ise 30 Ocak 2020.

Mimarca’nın yazım kuralları için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :