Mimarca Dergisi'nin 89. Sayısı Basıldı

mimarizm.com / 14 Temmuz 2020
KTMMOB Mimarlar Odası dergisi Mimarca'nın, "Mimari Mekân: Yaşamın Sahnesi" temalı 89. sayısı basıldı.

KTMMOB Mimarlar Odası’nın yılda iki kez düzenli olarak çıkardığı Mimarca Dergisi'nin "Mimari Mekân: Yaşamın Sahnesi" temalı 89. sayısı Mimarlar Odası tarafından basılmıştır. Pandemi sebebiyle daha önce internet sayfasına dijital olarak yüklenmiş olan derginizi Lefkoşa’daki Oda'dan alınabilir. Ayrıca diğer yayınlar, www.mimarlarodasi.org adresinden ücretsiz olarak tüm ilgililere açıktır.   

Mimarca’nın yeni sayısında “mekân ve sahne” kavramlarının “yaşamın” sınırlarınca genişlediği barınaktan meydanlara; tarihi hanlardan açık hava sinemalarına uzanan farklı ölçekleri kapsayan konular ele alınıyor. Bununla birlikte sahne tozu yutmuş olan sanatçı ve meslektaşların buluştuğu Mimarca 89’da Kıbrıs’taki sahne sanatlarıyla ilişkili mekânsal ve yapısal sorunlar gündeme taşınıyor. Dergi içinde tema dışındaki yazıların yanında ilki 2018 ve ikincisi bu yıl düzenlenen Mimarca Mekân Anlatımı yarışmasından iki seçki de yer almakta.

Mimarca Dergisi'ne katkıda bulunmak isteyenler, “Mimarca Dergisi Eser Değerlendirme Kriterlerini” inceleyerek eserlerini smgm@mimarlaodasi.org adresine iletebilirler. "Mimari Eleştiri ve Otoriter Yargı" temalı 90. sayıya katkı koymak isteyenler eserlerini en geç 20 Temmuz 2020 tarihine kadar gönderebilirler.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :