“Mimarca 89” Dijital Olarak Yayında

mimarizm.com / 13 Mayıs 2020
KTMMOB Mimarlar Odası dergisi Mimarca'nın, "Mimari Mekân: Yaşamın Sahnesi" temalı seksen dokuzuncu sayısı dijital ortamda yayınlandı.

KTMMOB Mimarlar Odası’nın yılda iki kez düzenli olarak çıkardığı Mimarca Dergisi'nin "Mimari Mekân: Yaşamın Sahnesi" temalı 89. sayısı Mimarlar Odası internet sayfasına dijital olarak yüklendi.

Mimarca’nın yeni sayısında “mekân ve sahne” kavramlarının “yaşamın” sınırlarınca genişlediği barınaktan meydanlara; tarihi hanlardan açık hava sinemalarına uzanan farklı ölçekleri kapsayan konular ele alınıyor. Bununla birlikte sahne tozu yutmuş olan sanatçı ve meslektaşların buluştuğu Mimarca 89’da Kıbrıs’taki sahne sanatlarıyla ilişkili mekânsal ve yapısal sorunlar gündeme taşınıyor. Dergi içinde tema dışındaki yazıların yanında ilki 2018 ve ikincisi bu yıl düzenlenen Mimarca Mekân Anlatımı yarışmasından iki seçki de yer alıyor.

Mimarca Dergisi'ne katkıda bulunmak isteyenlerin Mimarca Dergisi Eser Değerlendirme Kriterlerini inceleyerek eserlerini smgm@mimarlaodasi.org adresine iletmeleri gerekiyor. "Mimari Eleştiri ve Otoriter Yargı" temalı 90. sayıya katkı koymak isteyenler 30 Haziran 2020 tarihine kadar eserlerini dijital olarak ulaştırabilirler. Ayrıca Mimarlar Odası’nın diğer yayınları www.mimarlarodasi.org adresinden ücretsiz olarak tüm ilgililere açık.     

Yeni sayıya ulaşmak için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :