MİM'in Yeni Konuğu Aslıhan Demirtaş Oldu

mimarizm.com / 21 Eylül 2021
MİM‘in 20 Ağustos 2021 Pazartesi günü TRT2'de yayınlanan 51. bölümününde Nevzat Sayın, Aslıhan Demirtaş'ı konuk etti.

MİM‘in 20 Eylül 2021 tarihinde saat 20.00 'de TRT2‘de yayınlanan 51. Bölümünde Nevzat Sayın, “Mesele köprü yapmak değil, suyun karşı tarafına geçmektir” diyen, kimsenin uğraşmadığı konularla da uğraşan bir düşünce kışkırtıcısı mimar olarak Aslıhan Demirtaş ile söyleşti. Bölümün tekrarı 22 Eylül Çarşamba 15.00'de TRT2'de izlenebilir. 

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Aslıhan Demirtaş Hakkında

Aslıhan Demirtaş, mimar. MIT ve ODTÜ mezunu. New York’ta yaşadığı yıllarda Pritzker Ödülü sahibi I.M. Pei’nin baş tasarımcısı olarak çalıştı. Doha, Katar’da İslam Sanatları Müzesi ve Kyoto, Japonya’da Miho Şapeli tasarladı. Bu dönemi takiben kendi pratiğini kurdu, Lebbeus Woods, People’s Firehouse, SLO Architecture gibi kişi ve kurumlarla işbirlikleri ile aktivizm, sanat ve mimarlık arakesitinde işler yapmaya başladı. Parsons School of Design’da tasarım stüdyosu verdi. İstanbul’da Ali Cindoruk ile birlikte disiplin-tanımaz ve sınır-aşan KHORA Office’i kurdu. Gezegenimizde varoluş ve üretim faaliyetlerinin alternatif tanımlarını mimarlık pratiğinin içinde kalarak ve yaparak dönüştürmeyi yeğler. Mimarlık ve Kent Çalışmaları Yüksek Lisans programı kurucularından ve Tarihi Yedikule Bostanlarının koruyucularındandır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :