Renkli DYOloglar’a Maksut Aşkar ve Osman Sezener Konuk Oldu

mimarizm.com / 17 Eylül 2021
DYO’nun AURA İstanbul iş birliğiyle gerçekleştirdiği Renkli DYOloglar “Türkiye’nin Renkleri” canlı yayın serisinin bu haftaki yayınına, Neolokal’in sahibi, şef ve işletmeci Maksut Aşkar ile OD Urla’nın sahibi, şef ve işletmeci Osman Sezener katıldı.

Renkli DYOloglar serisinin bu haftaki konukları Neolokal’in sahibi, şef ve işletmeci Maksut Aşkar ile OD Urla’nın sahibi, şef ve işletmeci Osman Sezener oldu.  

“Geleneklerimizdeki Renkliliği Korumaya Çalışıyoruz”

Neolokal’in sahibi, şef ve işletmeci Maksut Aşkar, Anadolu’nun sahip olduğu kültürel renkliliğin korunması ve geliştirilmesi konusunu önemsediğini ve kendi iş yerinde bu misyon ile ilerlediğini söyledi ve ekledi: “Anadolu’nun modern yüzünü anlatmaya çalışıyor, gizli kalmış zenginlikleri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Her tabağı bir tasarım öğesi olarak görüyorum. Çok kültürlülük ve çeşitli etnik kökenlerin bir arada olması beraberinde renkliliği ve zenginliği getiriyor. İlham aldığımız şey, geleneklerimiz ve alışkanlıklarımız. Geleneklerimizdeki renkliliği korumaya çalışıyoruz.”

“Renk ve Mutfak Arasında Birliktelik Var”

Gastronomi, lezzet ve renkler etrafında şekillenen sohbette OD Urla’nın sahibi, şef ve işletmeci Osman Sezener de kültürel zenginliğimizin ve bulunduğumuz coğrafyanın sofralarımızın renklendirmesindeki etkisi üzerine; “Türkiye’de sokak lezzetlerinden esnaf lokantalarına, sebzenin en tazesinden en lezzetlisine kadar büyük bir renkliliğin ve zenginliğin içerisinde yaşıyoruz. Kendi coğrafyamızı ve kültürümüzü iyi özümsemeliyiz, o bize yol gösterecektir. Hayatta birçok farklı renk tonu var. Deneyimleyip kendi renk tonumuzu oluşturmalıyız” şeklinde konuştu.

Her hafta DYO’nun YouTube sayfasından canlı yayımlanacak söyleşilerde birbirinden değerli konuşmacılar, üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel yapısının hayatımıza kattığı renkleri farklı yönlerden ele alıyor. Canlı yayınlar ve kayıtlı söyleşiler DYO Boya YouTube kanalı üzerinden takip edilebiliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :