MİM'in Bu Hafta Konuğu Selda Baltacı

mimarizm.com / 05 Nisan 2021
MİM‘in 5 Nisan akşamı yayınlanacak 27. bölümünde Nevzat Sayın, nitelikli eski yapıların itibarını iade eden bir mimar olarak Selda Baltacı ile söyleşiyor.

MİM Selda Baltacı bölümü 5 Nisan 2021 tarihinde, saat 23:00'da TRT2‘de izleyici ile buluşacak. 

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Selda Baltacı Hakkında

1967 yılında doğan Selda Baltacı, o zamanki adı ile Mimar Sinan Üniversitesi'nin Mimarlık Bölümü’nden 1990 yılında mezun olmuştur. 1995 yılına kadar çeşitli ofislerde çalışmıştır. Evinde çizimler yaparak başladığı çalışma hayatı 1997 yılında kendi ofisini kurmasıyla devam etmiştir. 2005 yılında, restorasyonunu yaptığı binaya ofisini taşımıştır ve aynı mekânda çalışmalarına devam etmektedir. Çalışmalarında restorasyon projesi ve uygulamaları çoğunlukta olup, yapıların projelerinin hazırlanıp, koruma kurullarına onaylatılması ve uygulama için gerekli izin ve ruhsatların alınması işlerini de kendisi üstlenmektedir. 1998 yılından bu yana Baltacı’nın işleri pek çok mimarlık ve dekorasyon dergilerinde yayımlanmıştır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :