MİM'in Yeni Konuğu Hüseyin L. Kahvecioğlu

mimarizm.com / 29 Mart 2021
29 Mart günü saat 23:00'da TRT2'de izleyici ile buluşacak Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu “MİM"in 26. bölüm konuğu Hüseyin L. Kahvecioğlu.

MİM‘in 26. Bölümünde Nevzat Sayın, Hüseyin L. Kahvecioğlu ile söyleşiyor. MİM Hüseyin L. Kahvecioğlu bölümü 29 Mart 2021 tarihinde, saat 23.00'de TRT2‘de izleyici ile buluşacak.

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Hüseyin L. Kahvecioğlu Hakkında

Hüseyin L. Kahvecioğlu, 1986 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora eğitimini İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü'nde sürdürdü. 1988 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Bina Bilgisi Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 1990 yılında tamamladığı Tatil Köylerinin Tasarım Süreci konulu tezi ile Yüksek Mimar, 1998 yılında tamamladığı “Mimarlıkta Mekansal İmaj” konulu tezi ile doktor ünvanı aldı. 1998-1999 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri, University of Cincinnati, DAAP'de (College of Design, Architecture, Art and Planning) misafir araştırmacı olarak görev yaptı. 1990 yılından itibaren katıldığı mimari ve kentsel tasarım proje yarışmalarında çeşitli dereceler aldı. Aynı dönemde, çeşitli proje ve uygulama çalışmaları gerçekleştirdi. Uzun süre İTÜ'de sürdürdüğü öğretim üyeliği görevine, şu anda İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde devam etmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :